[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

ناظم‌الشریعه: بدون اسپانسر نمی‌توانیم به برزیل برویم، روزنامه شیراز نوین

محمد ناظم‌الشریعه درباره مشکلات تیم ملی فوتسال ایران برای اعزام به مسابقات تدارکاتی اظهار داشت: ما هم شنیده‌ایم که کویت به جز بلیت و هزینه پرواز، قرار است تمام هزینه‌ها را پرداخت کند. طبق صحبتی که با ریاست کمیته فوتسال داشتم این کشور، ما را برای برگزاری دو بازی دوستانه قبل از جام ملت‌های آسیا دعوت کرده که این موضوع برای آماده‌سازی تیم ملی اتفاق خوبی است. یک هفته قبل از شروع رقابت‌ها عازم مسابقات می‌شویم تا هم تیم‌مان به آمادگی بهتری برسد و هم با فضای میزبان جام ملت‌ها بیشتر
آشنا شویم.
وی افزود: با این وجود شنیده‌ام مسئولان فدراسیون فوتبال دنبال پیدا کردن یک اسپانسر هستند تا هزینه بلیت پرواز ما به کویت را پرداخت کند. باید قبول کنیم آنگونه که باید به فوتسال نگاه نمی‌شود. این رشته یکی از قوی‌ترین رشته‌های مملکت است. می‌دانیم وضعیت فدراسیون فوتبال خوب نیست ولی باید قبول کرد جایگاه فوتسال خیلی بالاست و از قبل باید به فکر بودیم.
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در گفت‌وگو با برنامه آفساید رادیو جوان، ادامه داد: اخباری که درباره بدهی و جریمه به مربیان و بازیکنان خارجی شنیده می‌شود، به همه انرژی منفی می‌دهد. می‌دانیم شرایط فدراسیون از لحاظ جذب اسپانسر خوب نیست و البته با وجود شرایطی که کرونا ایجاد کرده از ابتدای سال ۳-۴ اردو برگزار کرده‌ایم که این امر اتفاق خوبی است اما امسال که زمان برگزاری جام ملت‌های آسیاست باید شرایط بهتر باشد. اکنون از برزیل دعوتنامه دریافت کرده‌ایم اما اگر نتوانیم اسپانسر پیدا کنیم حتی به این کشور هم نمی‌توانیم برویم.
ناظم‌الشریعه درباره اینکه آیا بودجه فوتبال و فوتسال در فدراسیون از هم تفکیک نشده،‌ گفت:‌ متاسفانه تاکنون چنین اتفاقی صورت نگرفته و یکی از اشکالات کار این است که فوتسال بودجه مشخصی ندارد و تمام امور مالی‌اش زیر نظر فدراسیون فوتبال است. اگر هم بودجه‌ای باشد خیلی محدود است.
وی خاطرنشان کرد: در مورد این موضوع پرهیزکار، رئیس کمیته فوتسال بهتر می‌تواند پاسخ دهد و ما بیشتر کار فنی انجام می‌دهیم اما متاسفانه با این بی‌پولی درگیر هستیم و وقتی نتوانیم انتخابی داشته باشیم، شرایط خوب نیست. متاسفانه بخش عمده‌ای از پاداش‌های ما باقی مانده و کادر فنی هم حقوق خود را دریافت نکرده‌اند. سه سالی است که این وضعیت وجود دارد و شرایط اصلاً خوب نیست.
سرمربی تیم ملی فوتسال درباره قرار گرفتن این رشته زیر سایه بودن فوتبال، توضیح داد: مطمئناً این مسائل آمادگی روحی و روانی بازیکنان ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. وقتی به عنوان تیم سوم جهان چنین وضعیتی دارید، شرایط سخت می‌شود. نمی‌دانم حق با چه کسی است ولی می‌دانم حق با فوتسال و بازیکنانش است. با توجه به تورم موجود در کشور مربی که ۲سال پیش برای دریافت حقوق ۲۰ میلیونی‌اش اقدام کرده و نتوانسته آن را دریافت کند، اکنون با گرفتن این پول هیچ کاری نمی‌تواند،
انجام دهد.
ناظم‌الشریعه ادامه داد: شرایط باشگاه‌ها متفاوت است و بازیکنان می‌توانند با قراردادی که در یک باشگاه می‌بندند وضعیت بهتری داشته باشند ولی اعضای کادر فنی من طبق قانون نمی‌توانند با تیم دیگری قرارداد ببندند و همین موضوع شرایط سختی را برای آنها ایجاد کرده است. آنها از این راه امرار معاش می‌کنند و نمی‌توانند جای دیگری هم باشند.
وی تصریح کرد: فوتسال را باید در اندازه نام و افتخاراتی که برای مملکت ‌ما تعیین می‌کند در نظر بگیریم. باید نگاه ویژه‌ای به آن شود. امسال مسابقات جام ملت‌های آسیا که حکم انتخابی جام‌جهانی را دارد از ۱۲ آذر شروع می‌شود و باید نگاه به فوتسال متفاوت باشد.
سرمربی تیم ملی فوتسال مردان ایران درباره اینکه آیا پاداش اعضای تیم ملی بانوان پرداخت شده، گفت:‌ زیاد در جریان نیستم ولی فکر می‌کنم پاداش آنها هم پرداخت
نشده است.
ناظم‌الشریعه درباره آخرین وضعیت تمرینات تیم ملی فوتسال توضیح داد: خوشبختانه اردوهایی که درخواست کردیم انجام شده است. کرونا هم شرایطی ایجاد کرده که بازی‌های لیگ ما با تأخیر آغاز می‌شود. قرار است از اول آبان لیگ برتر آغاز شود و بازیکنان در باشگاه خود تمرین می‌کنند. پس از هفته چهارم لیگ برتر در تاریخ ۱۶ آبان بازیکنان را جمع کرده و با برگزاری ۱۵ روز اردوی متمرکز و سه بازی دوستانه تیم ملی را به کویت اعزام می‌کنیم. برگزاری بازی دوستانه با کویت به سود ماست در غیر این صورت ۱۷ مهر با تیم ملی فوتبال به ازبکستان می‌رویم و آنجا دو بازی دوستانه
خواهیم داشت.
وی در ادامه اظهار داشت: سه چهار سال است پیگیر مطالبات‌مان هستیم. این نکته چندان برای فوتسال خوب نیست. کادر فنی ما نمی‌خواهد وارد حاشیه شود ولی این مسائل  دردسرساز می‌شود. ۵۰ درصد بحث ورزش مسائل روحی روانی است. باید قبول کنیم شخصیتی که الان تیم ملی فوتسال دارد متفاوت است. ۴-۵ سال است شرایط این تیم نسبت به قبل تغییر کرده، بازیکنان ما از نظر فنی و اخلاقی بهترین بازیکنان دنیا هستند.
سرمربی تیم ملی فوتسال تصریح کرد: انتظار داریم به اندازه نام و افتخارات تیمی که ۱۲ دوره قهرمان آسیا شده و تیم سوم جهان است،‌ به آن نگاه شود. این نکته مهمی است. نگران و ناراحت هستم از اینکه این مسائل بازیکنان را تحت تأثیر قرار دهد. اگر این سکوها را از دست بدهیم به همین راحتی نمی‌توانیم در چنین جایگاهی قرار بگیریم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی