[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: ایثارگری شهدا، وصف‌ناپذیر است، روزنامه شیراز نوین

سهرابی با اشاره به اینکه ایثارگری شهدا وصف‌ناپذیر است، گفت: یاد و توجه به خانواده شهدا باید سرلوحه کار ما قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در آیین سه‌شنبه‌های تکریم استان فارس که به‌صورت ویدئوکنفرانس با خانواده شهید کریم خسروانی از زاهدشهر شهرستان فسا برگزار شد، گفت: خدا را شاکرم باز هم سه‌شنبه‌ای آمد تا در آیین سه‌شنبه‌های تکریم خدمت خانواده شهدا برسیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: ایثارگری‌ها و دلاورمردی شهدا موجب پیروزی شد و همه وظیفه داریم که خانواده شهدا را تکریم کنیم و یاد و نام شهدا را زنده نگه داریم.
دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس با اشاره به اینکه همه علما به‌ویژه مقام معظم رهبری بر تکریم وسرکشی به خانواده شهدا تأکید داشته و دارند، بیان کرد: باید به خانواده شهدا سرکشی و از توصیه آنان استفاده کنیم؛ چراکه توصیه خانواده شهدا به‌عنوان چراغ راهی برای ما و جوانان است.
وی با اشاره به اینکه دین مبین اسلام به حق‌شناسی تأکید دارد و وظیفه ماست هرکسی که به دین و اسلام خدمت کند، موردتجلیل قرار دهیم، اضافه کرد: یاد و توجه به خانواده شهدا باید سرلوحه کار ما قرار گیرد.
سهرابی با اشاره به اینکه شهدا موجب آرامش و پیروزی انقلاب و اسلام شدند، تأکید کرد: وقتی به آمار نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که در یک شهر و استان چه تعداد به شهادت رسیدند و این تعداد شهدا کار ما را سنگین می‌کند. شهدا رفتند تا این انقلاب باقی بماند؛ آنان از زندگی خود گذشتند تا ما در آرامش باشیم.
وی با اشاره به اینکه امیدوارم این ویروس از بین برود تا بتوانیم دست‌بوس خانواده شهدا باشیم، افزود: هر تلاشی در راستای جبران زحمات خانواده شهدا کنیم کم است. این زحمات شهدا جبران‌شدنی نیستند و اجر آنان را خداوند متعال می‌دهد.
سهرابی با اشاره به اینکه ایثارگری شهدا وصف‌ناپذیر است، پیرامون صحبت امام‌جمعه زاهدشهر مبنی‌بر کمک به کانون مصلی این شهر هم گفت: هدیه‌ای به مبلغ سه‌میلیون تومان و معادل هفت‌میلیون تومان کتاب به کانون هدیه خواهیم کرد که 500 جلد کتاب است.
حجت‌الاسلام قهرمان عباسی، امام‌جمعه زاهدشهر فسا نیز در این آیین گفت: امیدوارم این برنامه‌ها باعث شود همه ما در راستای پیمودن راه شهدا ثابت‌قدم شویم.
امام‌جمعه «زاهدشهر» و «شیبکوه» با اشاره به اینکه این شهید عزیز نخستین شهید نوجوان استان فارس و سومین شهید نوجوان کشور است، افزود: یکی از تکالیف ما و مسئولین این است که هویت و فرهنگ انقلاب زنده نگه‌ داشته شود، گرامیداشت یاد شهدا و یادواره شهدا از مهم‌ترین کارهای مسئولین باید باشد و اعتقاد دارم سرکشی به خانواده شهدا گرامیداشت فرهنگ انقلاب است.
وی با اشاره به اینکه خانواده معزز شهدا ارج و مقام والایی دارند و محشور و مأنوس‌شدن با خانواده شهدا، آرامش زیادی را برای ما فراهم و ایجاد می‌کند، تأکید کرد: کانون مصلی نمازجمعه زاهدشهر، فعالیت‌های خوبی را در عرصه ترویج فعالیت‌های انقلابی و اسلامی انجام داده است.
حجت‌الاسلام عباسی با اشاره به اینکه برگزاری دوره آموزش قرآن کریم با حضور 120 نفر در 2 کلاس از برنامه‌های این کانون بوده است، افزود: در این ایام مواسات و همدلی هم کانون فرهنگی مصلی توانست بخشی از محرومان را شناسایی و به‌اندازه توان و وسع خود به نیازمندان کمک کند.
امام‌جمعه زاهدشهر با اشاره به اینکه این کانون یکی از کانون‌های فعال در بخش و شهرستان فساست، اظهار کرد: امیدوارم این کانون بتواند به فعالیت‌ها عمق ببخشد. حجت‌الاسلام حسین امیدی، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس هم گفت: شهدا و ایثارگران دسته‌گل‌هایی بودند که با تربیت امام راحل به مقصود رسیدند.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس با اشاره به اینکه خداوند روح شهدا را قرین رحمت کند، تأکید کرد: سخن‌گفتن در رابطه با مقام شهدا کار من نیست. در این باره باید خانواده معزز شهدا و پیشکسوتان جنگ حرف بزنند؛ چراکه آنان با شهدا زندگی کردند.
وی با اشاره به اینکه شهدای عزیز ما نظیر شهید خسروانی درس صحیحی را از مکتب امام حسین(ع) گرفتند، افزود: حضرت عبدالله و قاسم فرزندان امام حسن مجتبی(ع)، در رکاب امام حسین(ع) به شهادت رسیدند و امروز بعد از 1400 سال، جنبش‌های زیادی نظیر «احلی من العسل» شکل گرفت و شهدای نوجوان از آن بزرگواران تأسی پیدا کردند.
حجت‌الاسلام امیدی با اشاره به اینکه شهدا خوب زندگی کردند و خوب از دنیا رفتند و خدا آنان را خریده است و به بهترین نوع مرگ از دنیا رفتند، اظهار کرد: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با حمایت‌های خود از طرح «سه‌شنبه‌های تکریم»، در کنار خانواده‌های شهدا بوده است.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس افزود: سیره شهدای عزیز باید برای نسل جدید معرفی شود تا نسل جدید هم بتوانند از این سیره استفاده کنند و به آن نقطه‌ای که شهدا رسیدند، دست یابند.
وی با اشاره به فعالیت‌های خوب کانون مصلی «زاهدشهر» فسا گفت: امام‌جمعه زاهدشهر با توجه به فعالیت‌های فرهنگی خوبی که داشته، کانون مصلی بسیار فعال بوده است و امیدوارم بیش از پیش منشأ اثر و فعالیت‌های دینی باشد.
حجت‌الاسلام امیدی تأکید کرد: علاقه داشتم که بیماری کرونا اجازه بدهد به‌صورت حضوری خدمت برسیم و دست‌بوس خانواده شهدا باشیم.
علی خسروانی، برادر شهید «کریم خسروانی» نیز با بیان خصوصیات برجسته اخلاقی این نوجوان شهید گفت: «شهید کریم خسروانی» با وجود سن کم بسیار گذشت داشت و در رفتار خود با دیگران حرمت و احترام را نگه می‌داشت.
برادر شهید «کریم خسروانی» خاطرنشان کرد: وی سومین شهید نوجوان کشور و اولین شهید نوجوان استان فارس است و هم‌رزمانش تعریف کرده‌اند که همیشه در کمین‌های دشمن بعثی داوطلب میدان بود و در اغلب اوقات به‌خاطر سن کم با مخالفت فرماندهان نیز روبه‌رو می‌شد.
وی با اشاره به اینکه برادر شهیدم با وجود سن کم به فکر انقلاب بود، تأکید کرد: همین امر باعث شد تا به‌خاطر دفاع از کشور به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شود و در عملیات «فتح‌المبین» در منطقه عملیاتی «سرپل‌ذهاب و قصرشیرین» به مقام شهادت برسد.
گفتنی است یازدهمین آیین کشوری «سه‌شنبه‌های تکریم» استان فارس با تجلیل از خانواده «شهید کریم خسروانی» در زاهدشهر شهرستان فسا و با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، حجت‌الاسلام «حسین امیدی»، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان فارس، حجت‌الاسلام «قهرمان عباسی»، امام‌جمعه «زاهدشهر» و «شیبکوه» و مسئولان محلی، اصحاب مسجد، «وحید حسین‌زاده»، مدیر و اعضای کانون فرهنگی‌هنری «مسجد جامع مصلی» زاهدشهر برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی