[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

پشتیبانی از شبکه شاد در راه است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش فارس از افزایش پهنای باند همراه اول برای پشتیبانی از شبکه شاد تا پایان این هفته خبر داد و گفت: امید است با تحقق وعده مسئولان مخابرات، شاهد رفع نواقص شبکه شاد در استان باشیم.
سعید امیری در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه تنها مرجع ما برای شبکه شاد، وزارت آموزش و پرورش است، گفت: این شبکه مشکلات زیرساختی، نرم افزاری و سخت‌افزاری دارد و وزارتخانه متبوع اعلام کرده که طی روزهای آینده با فعال شدن ٦٠٠ کاربر، مشکلات استفاده از این شبکه به حداقل می‌رسد. وی ادامه داد: زیر‌ساخت مخابراتی برای استفاده از شبکه شاد مشخص شده است اما با افزایش حجم استفاده، علاوه بر کندی سرعت این شبکه، شاهد قطعی در بعضی از ساعات روز هستیم.
رئیس فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش فارس در خصوص نحوه دریافت سیم‌کارت دانش‌آموزی و استفاده رایگان از شبکه شاد نیز عنوان کرد: طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش با ثبت‌نام اولیاء دانش‌آموزان و ارائه مدارک مورد نیاز و نهایتاً با طی فرآیند اداری، سیم کارت در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.
امیری خاطرنشان کرد: در حال آماده‌سازی بستری برای ثبت‌نام الکترونیکی و کوتاه‌سازی فرآیند دریافت سیم‌کارت دانش‌آموزی هستیم.
وی اظهار کرد: تاکنون ابلاغی مبنی بر ارائه سیم‌کارت به معلمان استان دریافت نکرده‌ایم، در عین حال طبق گفته رئیس‌جمهور استفاده از شبکه شاد برای دانش‌آموزان و معلمان کاملاً رایگان است.
رئیس فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش فارس همچنین یادآور شد: تاکنون بیش از ٩٥٠ مودم سیار و بیش از ٩٠٠ مودم ای.دی.اس.ال در مدارس روستایی و شهری استان نصب شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی