[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

طنین «ققنوس‌های عاشق» در باغ جهان‌نما پیچید، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز آیین رونمایی از سرود آتش‌نشانان با عنوان ققنوس‌های عاشق برگزار شد.
این مراسم شامگاه دوشنبه 7 مهرماه با حضور رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز و جمعی از آتش‌نشانان با همراهی اصحاب رسانه در باغ جهان‌نما برگزار شد.
معاون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در این مراسم گفت: سرود ققنوس‌های عاشق ادای دین کوچکی به شیدایی آتش‌نشانان به عنوان اقشار فداکاری از جامعه است که تلاش‌ها و حماسه‌های بزرگ آنان کمتر دیده شده و مورد توجه قرار می‌گیرد. فرزاد صدری استفاده از ابزار هنر و موسیقی را یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین راه‌های انتقال پیام و مفاهیم به شهروندان دانست و خاطرنشان کرد: سرود «ققنوس‌های عاشق» توسط سلحشوران آتش‌نشانی پیشکش خدمتگزاران گمنامی‌ می‌شود که در بسیاری از حوادث منجی جامعه انسانی هستند و باید همت سترگ و اهداف والای آنان را ارج نهاد. این فعال فرهنگی و روزنامه‌نگار پیشکسوت به اهمیت همراهی و مشارکت‌های مردمی ‌در راستای همکاری با آتش‌نشانان اشاره کرد و بیان داشت: با تلاش در حوزه آموزش خدمات ایمنی در اداره توسعه فرهنگ شهروندی تلاش می‌کنیم ضمن تقدیر از فداکاری‌های آنان با افزایش آگاهی شهروندان در این حوزه اندکی از تعداد عملیات‌های خطیر آتش‌نشانان را بکاهیم.
در ادامه این مراسم آهنگساز سرود «ققنوس‌های عاشق» با تبریک و گرامیداشت روز آتش‌نشان گفت: این سرود توسط تیمی ‌توانمند از آتش‌نشانان شیراز اجرا شده و گروه سرود با انجام تست صدا طی حدود 20 روز آن را به مرحله نهایی رسانده است. ملک‌احمد لطف‌نژاد ایده ساخت این اثر را بر گرفته از حادثه سایت دفن پسماند برمشور و حادثه پلاسکو اعلام کرد و گفت: ترانه «ققنوس‌های عاشق» را «فاطمه وکیلی» با محتواهایی همچون ایثار و از خود گذشتگی، مهربانی، شهادت‌طلبی و فداکاری، دیگرخواهی و جان‌فشانی سروده است. این هنرمند که پیش از این سرود پاکبانان را نیز به سفارش و تهیه‌کنندگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز تولید کرده است، درباره سرود آتش‌نشانان اظهار داشت: «ققنوس‌های عاشق» پس از ضبط استودیویی در ایستگاه والفجر و مأذون قشقایی به صورت ویدئویی تصویربرداری و نماهنگی با تلفیقِ تصاویر عملیات‌های آتش‌نشانان تولید شده است.
شایان ذکر است سرود «ققنوس‌های عاشق» به تهیه‌کنندگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز و همکاری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شیراز به مناسبت روز آتش‌نشان در باغ جهان‌نمای شیراز توسط آتش‌نشانان اجرا شد. این مراسم با حضور محمدهادی قانع، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز و فرزاد صدری، معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و اصحاب رسانه برگزار شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی