[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

اولویت‌های دریافت واکسن آنفولانزا مشخص شدند، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که براساس دستورالعمل کمیته عملی وزارت بهداشت، گروه‌های واجد شرایط برای دریافت واکسن آنفولانزا در مرحله نخست توزیع این واکسن، مشخص شده است. دکتر عبدالرسول همتی گفت: مادران بارداری که دارای نمایه توده بدنی بالای ۳۰ یا بیماری زمینه‌ای بوده و تحت پوشش مراقبت‌های بهداشتی هستند، مبتلایان به بیماری‌های تالاسمی، بیماران پیوند اعضا و بیماران تحت دیالیز در فاز نخست دریافت واکسن آنفولانزا تعریف شده‌اند.
همتی خاطرنشان کرد: سالمندان ساکن در خانه‌های سالمندان، کودکان ساکن در شیرخوارگاه‌های بهزیستی و تیم‌های بهداشتی و درمانی که به صورت مستقیم با بیماران کرونا در ارتباط هستند نیز جزو گروه‌های نخست دریافت واکسن آنفولانزا هستند.
معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه در مرحله نخست، واکسن آنفولانزا تنها برای همین گروه‌ها تلقیح خواهد شد، از مردم خواست که از مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی، داروخانه‌ها یا دیگر مراکز زیرمجموعه دانشگاه برای دریافت واکسن خودداری کنند، زیرا ازدحام مردم زمینه افزایش خطر ابتلا را به همراه خواهد داشت.
همتی خاطرنشان کرد: روش کار در واکسیناسیون گروه‌های هدف به این نحو تعریف شده است که لیست گروه‌های موردنظر مربوط به مرحله نخست واکسیناسیون از سامانه‌های موجود استخراج شده و به تدریج طی روزهای آینده با افراد تماس برقرار می‌شود.
وی ادامه داد: در تماس کارشناسان با گروه‌های یاد شده، مکان، تاریخ و ساعت واکسیناسیون اعلام می‌شود تا این اقدام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بدون ازدحام جمعیت انجام شود.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تأکید کرد: دریافت واکسن آنفولانزا به هیچ عنوان موجب کسب مصونیت در برابر کروناویروس نخواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی