[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

فرهنگ سرآمد تمام مسائل‌ اجتماعی است ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز در جلسه هم‌اندیشی و هماهنگی سرگروه‌های همیاران مهربان ترافیک، گفت: یادآوری فرهنگ فراموش‌شده ایرانی به همشهریان از مهم‌ترین اهداف همیاران مهربان ترافیک است.
مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در بحث ترافیک و تلفات جاده‌ای گفت:
حوادث ترافیکی در کمین است و آمار حوادث و مرگ‌ومیر مربوط به حوادث جاده‌ای خطرناک‌تر از آمار کرونا رو به افزایش و فزونی است؛ به همین علت بیش از پیش بحث فرهنگ رانندگی و ترافیک در جامعه احساس نیاز می‌شود.
سید عبدالرضا دستغیب با اشاره به هدف همیاران مهربان ترافیک در کمک به حفظ جان انسان‌ها، این مهم را از ارزشمند‌ترین اهداف برشمرد و یادآور شد که دستیابی به نقطه مطلوب مستلزم اشاعه فرهنگ است.
دستغیب، فرهنگ را یک موضوع ریشه‌ای و سرآمد تمام مسائل جامعه دانست و بر تثبیت فرهنگ موردنیاز جامعه و رشد و ارتقای فرهنگی تأکید کرد. مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز با یادآوری اکتسابی‌بودن فرهنگ و اینکه عرصه فرهنگ در هر جامعه‌ای پایه و اساس تمامی تغییر و تحولات اجتماعی به حساب می‌آید، هدف مجمع و همیاران مهربان ترافیک را تنها انتقال، اشاعه و یادآوری فرهنگ فراموش‌شده ایرانی عنوان کرد.
طاهری عضو هیئت‌مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز در ادامه بر لزوم بهسازی روش‌ها در هر سازمان ‌‌و سیستمی تأکید کرد و بی‌توجهی به بهسازی و احیای ساختار جدید را از مهم‌ترین عوامل انحلال هر سازمانی برشمرد.
این عضو فعال در مجمع با یادآوری اهمیت و نقش مدیران در تأثیرگذاری‌ بر‌ محیط اطرافشان ابراز امیدواری کرد تا در هر پست و مرتبه‌ای بتوانیم الگویی مؤثر و بر‌ جامعه و اطرافیان خود باشیم.
وی انبیای الهی را نمونه عینی انسان‌های اثربخش بر جامعه دانست و ابراز امیدواری‌ کرد تا بتوانیم در انجام کارهایمان انسان‌هایی ‌تأثیرگذار باشیم. طاهری‌ همچنین بر اهمیت آموزش در دستیابی به اهداف مجمع تأکید و خاطرنشان کرد که آموزش‌ قد انسان را بالا می‌برد و یاد می‌دهد تا سره را از ناسره تشخیص دهیم.
وی با یادآوری اینکه فرهنگ‌سازی، ازجمله مهم‌ترین وظایف مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز‌‌ است، اذعان داشت که باید فرهنگ‌سازی را از خودمان 
شروع کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی