[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۰
  • دوره جدید

ابرقهرمانان با شگفتی باز می‌گردند، روزنامه شیراز نوین

فاز چهارم «دنیای سینمایی مارول» امسال قرار است با فیلم «بیوه سیاه» آغاز شود و به علت شیوع پاندمی، تنها فیلم مارول در سال ۲۰۲۰ خواهد بود. پیش‌تر قرار بود «جاودانان» نیز در این سال روی پرده برود اما کرونا برنامه‌های مارول و دیگر استودیوهای هالیوود را تغییر داد. در طول سال ۲۰۱۹ مارول اطلاعاتی نیز از فاز پنجم فیلم‌هایش فاش کرد. برای مثال اعلام کرد که «ماهرشالا علی» برای بازی در نقش «بلید» قرارداد بسته است. سپس در فصل زمستان آن سال نویسندگان و کارگردانان مختلف به پروژه‌های بعدی مارول پیوستند. آخرین تغییر صورت‌گرفته در برنامه‌های مارول «مرد عنکبوتی ۳» بود که باید در نوامبر سال ۲۰۲۱ اکران می‌شد اما حالا به ۱۷ دسامبر سال ۲۰۲۱ موکول شده است. در ادامه فیلم‌های آینده مارول با توضیح آخرین جزئیات فهرست شده است.
شاهین و سرباز زمستان
تاریخ انتشار: پاییز ۲۰۲۰، بازیگران: آنتونی مکی (سم ویلسون/ شاهین)، سباسشن استن (باکی بارنز/ سرباز زمستان)، دنیل برول (دکتر زیمو)، امیلی ون کمپ (شرون کارتر)، وایات راسل (مأمور آمریکا). مکی و استن برگشته‌اند تا خط داستانی مارول را بعد از استیو راجرز پیش ببرند. در سریالی که به‌عنوان آغازی بر فصل تازه دنیای سینمایی مارول به‌شمار می‌رود، کوین فایگی به هواداران قول داده بود که سریال‌ها چیزی از فیلم‌ها کم نداشته باشند و باید منتظر ماند و دید که می‌تواند قولش را حفظ کند یا نه. سریال ادامه ماجراهای فیلم انتقام‌جویان آخر بازی را پی می‌گیرد که در آن استیو راجرز سپر کاپتان آمریکا را به سم داد و به‌نوعی او را وارث خودش اعلام کرد. این دو باید با دکتر زیمو سروکله بزنند و البته باید دید لایحه سوکوویا هنوز هم برقرار است یا نه و برخورد این دو با یو‌ اس ایجنت که پشتوانه دولتی هم دارد چگونه پیش می‌رود.
بیوه سیاه
تاریخ انتشار: ۶ نوامبر ۲۰۲۰، بازیگران: اسکارلت یوهانسون (ناتاشا رومانف/ بیوه سیاه)، دیوید هاربر (نگهبان قرمز)، ریچل وایز (ملینا)، فلورنس پیو (یلنا). این فیلم بدشانس قرار بود افتتاح‌کننده‌ فاز چهارم دنیای سینمای مارول باشد. (هنوز هم بستگی به زمان پخش شاهین و سرباز زمستان دارد.) طبق گزارش‌‌ها احتمالاً داستان فیلم بعد از کاپتان آمریکا: جنگ داخلی می‌گذرد و ناتاشا در فیلم اختصاصی‌اش پس از هیاهوهای لایحه سوکوویا به روسیه برمی‌گردد تا کنار خانواده جاسوسی‌اش باشد. دشمن اصلی‌اش تسک مستر است و در این فیلم قرار است به بیوه سیاه ادای احترام شود. گرامیداشتی برای او که در پیروزی نهایی فیلم آخر بازی غایب بود و البته به‌نوعی او هم باید وارث خودش را تعیین کند و مشعل را به یلنا بسپارد.
جاودانان
تاریخ انتشار: ۱۲ فوریه ۲۰۲۱، بازیگران: آنجلینا جولی (تینا)، ریجارد مدت (ایکاریس)، کمیل نانجیانی (کینگو)، جما چن (سرسی)، برایان تیری هانری (فاستوس)، سلما هایک (ایجک)، کیت هارینگتون (دین وایتمن). شخصیت‌های «جاودانان» یکی از عناوین غریب مارول به‌شمار می‌رود که با مدیریت کوین فایگی حالا فرصت حضور پیدا کرده‌اند. بر اساس کامیک‌های جک کربی، گروهی هستند که توسط سلسشیال‌ها پدید آمده‌اند و به‌عنوان نوعی پیش‌انسان برای مهار قدرت‌‌های کیهانی به وجود آمده‌اند. این را هم در ذهن داشته باشید که نام سلسشیال‌ها قبلاً در دنیای مارول چند بار آمده و ایگو (پدر پیتر کوئل) خودش را یکی از آن‌ها معرفی می‌کند. این فیلم هم مانند بیوه سیاه عقب افتاد. قرار بود تا الان اکران شده باشد اما نشد که بشود! فیلمی است که می‌تواند جهان مارول را چند برابر گسترش دهد و به همین خاطر موفقیتش برای مارول کمی حیاتی است.
واندا ویژن
تاریخ انتشار: ۲۰۲۱، بازیگران: الیزابت اولسن (واندا ماکسیموف/ جادوگر سرخ‌فام)، پل بتنی (ویژن)، کت دنینگز (دارسی لین)، رندال پارک (مأمور جیمی وو)، تیونا پاریس (مانیکا رمبو). روایت زندگی عاشقانه واندا و ویژن؛ اما ویژن در فیلم جنگ بی‌نهایت مرد! چگونه در اینجا حاضر است؟ این سؤال به این ایده منجر شد که شاید ما در توهمات واندا به سر ببریم. شاید هم واندا قرار است کار ناجوری بکند! فضای سریال اما به گفته سازندگانش نیمه‌سیت‌کام نیمه‌ماجرایی خواهد بود و آنگونه که از تیزر‌های سریال برمی‌آید، سیت‌کام‌های دهه 50 و ۷۰ و ۸۰ را هم شامل می‌شود. احتمالاً عجیب‌ترین محصول استودیوی مارول تا به الان باشد و باز هم شاهد تجربه‌گرایی بی‌نظیر کوین فایگی باشیم. طبق گزارش‌‌های آمده سریال به‌طور مستقیم با قسمت بعدی دکتر استرنج در ارتباط بوده و به‌نوعی پایه‌گذار حوادث آن خواهد بود. پس از قطع‌شدن مراحل ساخت به دلیل کرونا، دیزنی تاریخ قطعی انتشار سریال را اعلام نکرده است.
شنگ چی و افسانه‌ ده حلقه
تاریخ اکران: ۷ مه ۲۰۲۱، بازیگران: سیمو لیو (شنگ چی). این فیلم براساس کامیک‌بوک دهه ۷۰ مارول ساخته شده و قرار است داستان شنگ چی، استاد هنرهای رزمی را به تصویر بکشد. دشمن او ماندارین حقیقی رئیس فرقه ده حلقه است که احتمالاً در فیلم پدر شنگ چی باشد!
لوکی 
تاریخ انتشار: ۲۰۲۱، بازیگران: تام هیدلستون (لوکی). خدای نیرنگ، لوکی با سریال شخصی خودش بازمی‌گردد. خط داستانی سریال احتمالاًَ پس از فرارش از دست مأموران شیلد در آخر بازی باشد و حدس زده می‌شود که سفر در زمان هم داشته باشیم. اوون ویلسون هم تاکنون به سریال پیوسته است.
مرد عنکبوتی ۳ 
تاریخ انتشار: ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱، بازیگران: تام هالند (پیتر پارکر)، زندیا (ام جی)، ماریسا تومئی (می پارکر). بعد از افشاشدن هویتش، پیتر باید از خودش اعاده حیثیت کند. آیا با دیگر اعضای اونجرز درگیر می‌شود؟ اتفاقاتی که بعد از برهم‌خوردن قرارداد دیزنی و سونی افتاد همه را نگران کرد اما حالا همه خوشحال‌اند که حداقل دو فیلم دیگر تام هالند را به‌عنوان مرد عنکبوتی خواهند دید. زمان اکران اما احتمالاً باز هم به تعویق بیفتد.
چه می‌شد اگر…؟ 
تاریخ انتشار: ۲۰۲۱، بازیگران: همه بازیگران مارول! داستان بر اساس سری کامیک‌بوک با همین عنوان است که سؤالاتی با مضامین اتفاقات متفاوت با دنیای مارول می‌پرداخت. مثلاً این سؤال که: چه می‌شد اگر پگی کارتر محلول ابرسرباز را به‌جای استیو دریافت می‌کرد و سؤالاتی از این‌دست. احتمالاً همه بازیگران مارول هم در این سریال انیمیشنی صداپیشگی شخصیت‌هایشان را برعهده داشته باشند.
چشم شاهین 
تاریخ انتشار: ۲۰۲۱، بازیگران: جرمی رنر (چشم شاهین). مظلوم‌ترین عضو اصلی اونجرز هم عنوان اختصاصی خودش را پیدا کرد که باید در آن مریدش را تربیت کند اما با هزار اما و اگر! گفته می‌شد هیلی استینفلد در نقش کیت بیشاپ، شاگرد چشم شاهین بازی می‌کند اما به دلیل قراردادش با اپل تیوی پلاس هنوز هیج چیزی قطعی نیست. حتی احتمالاً سریال باز هم به تعویق بیفتد.
تور: عشق و آذرخش 
تاریخ انتشار: ۱۱ فوریه ۲۰۲۲، بازیگران: کریس همسوورث (تور)، ناتالی پورتمن (جین فاستر)، تسا تامپسون (والکیری). مهم‌ترین خبر بازگشت شکوهمند ناتالی پورتمن در نقش تور مقتدر بود که توسط وایتیتی اعلام شد. خط داستانی احتمالاً مرتبط با وضعیت تور و سرگردانی‌اش با نگهبانان کهکشان باشد. گفته می‌شد کریستین بیل هم (شاید در نقش بتا ری بیل) به فیلم اضافه خواهد شد.
دکتر استرنج در عوالم موازی جنون 
تاریخ اکران: ۲۵ مارس ۲۰۲۲، بازیگران: بندیکت کامبربچ (دکتر استرنج)، چیواتل اجیوفور (موردو)، الیزابت اولسن (جادوگر سرخ‌فام).اسکات دریکسون خبر از اولین فیلم ترسناک دنیای سینمایی مارول داده بود اما احتمالاً به همین دلیل از پروژه کنار گذاشته شد. دلیلش اختلاف هنری عنوان شد و سکان به سم ریمی سپرده شد. که احتمالاً باز هم شاهد فیلم (نسبتاً) ترسناکی باشیم. داستان به درگیری موردو و استرنج و البته مابعد اتفاقات سریال واندا ویژن می‌پردازد.
پلنگ سیاه ۲ 
تاریخ اکران: ۶ مه ۲۰۲۲، بازیگران: لتیشیا رایت (شوری)، لوپیتا نیونگو (ناکیا)، وینستون دوک (ام‌باکو)، دونای گوررا (اوکویه). با مرگ تراژیک چادویک بوزمن در هفته‌‌های قبل، حتی خود کوین فایگی هم نمی‌داند چه باید بکند. شاید شوری جای تچالا (بوزمن) را بگیرد، شاید ام‌باکو. شاید هم سی‌جی‌آی. تاریخ اکران هم دلیلی ندارد که عقب نیفتد. مارول سخت‌ترین انتخابش را هنوز در پیش دارد.
کاپتان مارول ۲ 
تاریخ اکران: ۸ ژوئیه ۲۰۲۲، بازیگران: بری لارسن (کرول دنورس/ کاپتان مارول). هنوز برای هر گمانه‌زنی‌ای زود است، اما مگر می‌شود جلوی طرفداران را گرفت؟ احتمال خیلی زیاد سموئل ال جکسون (نیک فیوری)‌ و بن مندلسون (تالوس) در نقش‌هایشان بازمی‌گردند. داستان یا قبل از مرد آهنی ۱ رخ می‌دهد یا بعد از آخر بازی. نکته مهم اینکه کارگردانان قسمت اول احتمالاً بازنخواهند گشت و کارگردان جدیدی به پروژه خواهد پیوست.
نگهبانان کهکشان جلد سوم 
تاریخ انتشار: ۷ اکتبر ۲۰۲۲ (احتمالی)، بازیگران: کریس پرت (پیتر کوئل)، زوئی سالدانا (گومورا)، بردلی کوپر (راکت)، وین دیزل (گروت)، دیو باتیستا (درکس)، پوم کلمنتیف (منتیس). پیتر و دوستان باید به دنبال گومورا بگردند و احتمالاً شاهد تور هم باشیم. فیلم تأخیر زیادی به‌خاطر جدایی و بازگشت مجدد جیمز گان داشت و حالا خط داستانی اولیه هم طبیعتاً دستخوش تغییرات شده است. اینکه آدام وارلاک بالاخره سر و کله‌اش پیدا می‌شود یا نه بزرگ‌ترین سؤال درباره این فیلم است.
مرد مورچه‌ای ۳ 
تاریخ انتشار: ۱۷ فوریه ۲۰۲۳ (احتمالی)، بازیگران: پل راد (اسکات لنگ/ مرد مورچه‌ای)، اونجلین لیلی (هوپ/ زنبورک)، مایکل داگلاس (هنک پیم)، میشل فایفر (جنت پیم). هیچ اشاره‌ای به جزئیات داستانی نشده است. فقط اینکه می‌دانیم جف لاونس نویسنده‌ ریک و مورتی هم به پروژه پیوسته است. ماجرای فیلم قطعاًَ بعد از اندگیم شکل می‌گیرد و اینکه شخصیت منفی چه کسی است را حتی طرفداران هم حدس درست‌درمانی نزده‌اند.
بلید
تاریخ اکران: ۵ مه ۲۰۲۳ (احتمالی)، بازیگران: ماهرشالا علی (بلید).
تنها چیزی که از پروژه می‌دانیم حضور ماهرشالا علی است که ظاهراًَ خودش برای بازی در این نقش پیش‌قدم شده است. کوین فایگی فقط در خبر ساخت فیلم این نیمه‌خون‌آشام محبوب را اعلام کرد و هیچ جزئیاتی را فاش 
نکرده است.
چهار شگفت‌انگیز 
تاریخ اکران: ۲۸ ژوئیه ۲۰۲۳ (احتمالی)، کوین فایگی که سر از پا نمی‌شناخت، برای خوشحال‌کردن هواداران چند جمله را در بین هیاهوها پشت میکروفون گفت: وقت نکردیم راجع به چهار شگفت‌انگیز و جهش‌یافتگان صحبت کنیم. سپس جیغ‌وداد هواداران سقف آسمان را شکافت. طرفداران حدس می‌زنند داستان در دهه ۶۰ اتفاق بیفتد و سپس به دنیای امروزی متصل شود. ایده‌ای به شدت گنگ اما قابل اعتنا.
خانم مارول 
تاریخ انتشار: نامعلوم. فقط می‌دانیم که در دست تولید است و داستان «کاملا خان» یکی از جدیدترین شخصیت‌های مارول را بیان می‌کند که قطعاً برای مارول و دیزنی ارزش دایورسیتی بالایی دارد. اینکه چه زمان و مکانی اتفاق می‌افتد برای هرگونه حدس و گمانی خیلی زود است.
شوالیه ماه 
تاریخ انتشار: نامعلوم. این هم جزو تک‌جمله‌هایی بود که کوین فایگی گفت. داستان مارک اسپنسر را روایت می‌کند و او که رها شده بود تا بمیرد، طی اتفاقاتی قدرت‌های خدای ماه را پیدا می‌کند. داستان اندکی بزرگ‌سالانه است و ممکن است شخصیت مشکل روانی داشته باشد. بازیگران مختلفی از کیانو ریوز تا دنیل رادکلیف پیشنهاد شده‌اند.
شی-هالک 
تاریخ انتشار: نامعلوم. طبق کامیک‌ها طی تصادفی بروس بنر مجبور به اهدای خون به یکی از اقوامش می‌شود و شخصیت شی-هالک شکل می‌گیرد. او وکیل دادگستری است و ممکن است قبل از عنوان اختصاصی‌اش در سایر عناوین مارول حضور پیدا کند؛ مثلاً به‌عنوان وکیل پیتر پارکر (در کنار مت مورداک/ دردویل). فعلاً بزرگ‌ترین نامی که به پروژه نزدیک شده آلیسون 
بری است.  

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی