[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

افتتاح آکادمی پیشرفته مسلم نیادوست، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین- قهرمان ملی‌پوش دوومیدانی شیراز، بالاخره استارت کاری که سال‌ها به دنبالش بود را زد و آکادمی‌اش را تأسیس کرد. عصر روز دوشنبه، باشگاه فرهنگی ورزشی مسلم نیادوست واقع در فرهنگ شهر شیراز با حضور جمعی از بزرگان ورزش شیراز افتتاح شد.
نیادوست در این خصوص به شیراز نوین گفت: وعده این کار را قبلاً به شما داده بودم. گفته بودم می‌خواهم طریقه ورزش صحیح، آن طور که تجربیات سال‌های سال فعالیتم در ورزش، کار کردن با مربیان خارجی، حضور در سفرهای خارجی و مسابقات بین‌المللی فهمیده‌ام را با کمک نخبه‌های ورزش شیراز به علاقه‌مندان آموزش دهیم. همیشه اعتقاد داشتم امر استعدادیابی در ایران به صورت درست و اصولی انجام نمی‌شود، اما اگر چنین کاری انجام شود، خیلی نتایج بهتری حاصل خواهد شد. فکر کردم که ورزشکاران، خانواده‌ها و بچه‌ها، نیاز زیادی به این کار دارند. چهار- پنج سال دنبال احداث چنین باشگاهی بودم. هرگاه به کشورهای خارجی می‌رفتم، زیرساخت‌های‌شان را چک می‌کردم. کشورهایی مثل قطر، چین، ژاپن و همه کشورها را همیشه می‌دیدم که چه امکاناتی دارند. این‌ها ماساژور دارند، روانشناس دارند و روی مسائل مربوط به آرامش و تمرکز خیلی کار می‌کنند و خلاصه خیلی کار کرده‌اند که به اینجا رسیده‌اند. ما ایرانی‌ها هرگاه برای مسابقات به خارج از کشور می‌رویم، فقط حسرت می‌خوریم که آنها همه چیز دارند و ما نداریم. یک پزشک تغذیه دارند که با قوی‌ترین تکنولوژی تعیین می‌کند ورزشکار چه ویتامینی در بدنش کم دارد. روانشناس دارند که از همان ابتدای تمرینات، اصول اولیه را به آنها گوشزد می‌کند. آنها کارهای بزرگی انجام داده‌اند که من به چشم دیده‌ام و امیدوارم بتوانم آن‌ها را اینجا انجام دهم.
 نیادوست ادامه می‌دهد: خیلی‌ها به من می‌گویند با این رزومه‌ای که دارم، می‌توانم خارج از ایران بروم و زندگی کنم اما من می‌گویم باید این چیزها را اینجا فراهم کنیم و استفاده کنیم. اینجا وطن ماست و دوست دارم در کشورم، در شهر خودم کار کنم و تجربیاتم را با استفاده از امکانات عالی در اختیار بچه‌های کشورم قرار دهم. می‌خواهم همه کمک کنند و از توانایی هر کسی که می‌تواند کمک کند استفاده کنم. آدم‌های قوی و با دانش زیادی داریم که می‌توانند به ما کمک کنند. الان هم یک تیم خیلی قوی درست کرده‌ایم و فقط امیدواریم کسی چوب لای چرخ ما نگذارد. حداقل اگر کاری برای ما نمی‌کنند، بگذارند ما کار خودمان را انجام دهیم. 
وی افزود: اداره ورزش و جوانان و سپاه فجر با ما همکاری کرده اند و همچنین شورای شهر و شهرداری هم اعلام آمادگی کرده‌اند و ما امیدواریم با همکاری این عزیزان، یک آکادمی قوی که برای اولین بار در فارس و شهر شیراز ایجاد می‌شود، جایی باشد برای این که خانواده‌ها با خیال راحت بچه‌ها را برای استعدادیابی به اینجا بیاورند. هدف دیگرمان هم این است که کسی به بچه‌ها دروغ نگوید. گاهی اوقات دیده می‌شود که بعضی بچه‌ها هیچ استعداد ورزشی ندارد، اما برخی مربیان به خانواده‌ها قول می‌دهند که از این بچه‌ها لیونل مسی بسازند! اما ما اعتقاد داریم که همه نباید ورزشکار حرفه‌ای شوند. یک سری ساخته شده‌اند که قهرمان شوند، یک سری ساخته شده‌اند که کارهای دیگری انجام دهند. اما ما می‌خواهیم واقعیت‌ها را از همان ابتدا به خانواده‌ها بگوییم تا مشخص شود این بچه‌ها یا استعداد حرفه‌ای شدن را دارند یا صرفاً باید به خاطر سلامتی‌شان ورزش کنند. ما پذیرای همه هستیم، بعضی‌ها را برای قهرمانی و بعضی‌ها را برای سلامتی. ما اعتقاد داریم سلامتی به مراتب مهم‌تر از قهرمانی است.
قهرمان دوومیدانی ایران و آسیا در ادامه گفت: ما این برنامه را هم داریم که فراخوانی بگذاریم برای اقشار کم‌درآمد و بچه‌هایی که توانایی مالی برای پرداخت هزینه ندارند را به صورت رایگان پذیرش کنیم. تعداد محدودی که استعداد ورزشی بالایی دارند زیر نظر  بهترین مربیان شیراز در زمینه‌های مختلف رشد می‌کنند. خود من بچه پایین شهرم و همین شرایط را داشته‌ام. این را هم به آنها می‌گوییم که این سرویس‌ها و امکاناتی که رایگان در اختیارتان قرار داده شده، بعدها که قهرمان جهان المپیک شده و پول‌های میلیاردی گرفتید، بخشی از آنها را باید بیاید برای بچه‌های مثل خودتان هزینه کنید. مثل کاری که الان ورزشکاران بزرگ دنیا دارند انجام می‌دهند.
نیادوست درباره کسانی که در راه ایجاد آکادمی به او کمک کرده و می‌کنند، گفت: تنها پشتوانه من بعد از خدا پدرم بوده که همیشه حامی‌ام بوده است. تا وقتی پدرم هست، اگر همه هم بگویند نمی‌توانی، حضور پدرم کافی است که بتوانم. برای این طرح هم وی با آقای بانشی صحبت کرد که به عنوان اسپانسر در کنار ما باشند و بعد هم که سالن را پیدا کردیم و متوجه شدیم که این سالن متعلق به سپاه فجر است، طی جلساتی که با آقای محسن زارعی، مسئول ورزش سپاه و همچنین سرهنگ موسی زارعی، فرمانده سپاه فجر داشتیم، مسئله را با آنها مطرح کردیم که خیلی استقبال کردند و گفتند اگر واقعاً می‌خواهیم کارها را انجام دهیم، به ما کمک می‌کنند. همچنین گفتند یک سری اماکن دیگر هم داریم که برای سایر رشته‌ها می‌توانیم در اختیارتان بگذاریم، چون من قصد دارم در ۱۵ رشته ورزشی کار کنم. امیدوارم به جز اداره ورزش و سپاه فجر که محبت زیادی به ما داشتند، هیئت‌های ورزشی هم بیایند و با ما همکاری کنند. ضمن اینکه تا کنون مربیان بزرگی مثل آقایان چمیانی، محمدی، زیارتی، صلح میرزایی و البته پدر خودم، حضورشان در آکادمی قطعی شده و نیاز به حضور مربیان دیگری هم داریم. یک فاکتور مهمی که برای حضور مربیان در آکادمی مد نظر ماست این است که حداقل قهرمان ایران شده باشند و به اردوی تیم ملی دعوت شده باشند. یعنی خواسته‌ایم از باتجربه‌ها و استخوان خُرد کرده‌های ورزش استفاده کنیم تا بتوانیم با خیال راحت بچه‌های مردم را به آنها بسپاریم. اصلاً ملاک ما مدرک ‌مربیگری نبوده است. همچنین دکتر میثم سوار دلاور در امر روانشناسی به ما کمک می‌کنند و دکتر میرزایی هم پزشک تغذیه ما هستند. خانم هاشمی و آقای دکتر اشرف نیز برای حرکات اصلاحی و ناهنجاری‌های حرکتی به ما کمک می‌کنند. 
نیادوست در پایان گفت: امیدوارم بتوانیم این کار را با کیفیت مطلوب انجام بدهیم و در حد حرف باقی نماند. به یکباره اتفاقی نیفتد که بخواهند جلوی چنین حرکت بزرگی را بگیرند. امیدوارم آدم‌های خوب بیایند با ما همکاری کنند، در این کار بزرگی که باعث تحول ورزش ایران خواهد شد. این یک قطار بزرگ است که باید بتوانیم برایش ریل‌گذاری کنیم. راهی پیش از این برای این قطار وجود نداشته و تازه باید این راه را خودمان بسازیم برای آیندگان که راحت‌تر و بهتر بتوانند قدم در راه
ورزش بگذارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی