[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

حجم پرونده‌های ورودی از شهرداری به دستگاه قضا کاهش یافته است ، روزنامه شیراز نوین

آیین تکریم و معارفه مدیرکل امور حقوقی شهرداری شیراز با حضور شهردار، رئیس شورای اسلامی شهر و کارکنان این حوزه برگزار شد.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این آیین گفت: پست، مقام، ثروت و... ابزار آزمایش و تودیع و معارفه  یک فرصت و موقعیت جدید برای انجام وظیفه است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، «سیدعبدالرزاق موسوی» درخصوص مدیرکل پیشین امور حقوقی گفت: «عبدالحمید ناصرپور» دارای ویژگی‌هایی همچون پاکدستی، امانتداری، مردم‌داری، وفاداری به مجموعه شهرداری، تسلط و توانایی به مسائل تخصصی حوزه حقوقی بود و به همین علت منصوب شده بود. وی دلیل تودیع ناصرپور را محدودیت قانونی مبنی‌بر عدم استفاده از نیروهای بخش خصوصی در پست‌های مدیریتی عنوان کرد و افزود: قانون امری است که باید برای همه و در تمام دوران‌ها بدون تبعیض اجرا شود.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز خطاب به «محمدرضا غلباش»، مدیرکل جدید امور حقوقی شهرداری گفت: در این حوزه کار سختی پیش رو دارید و از حمایت شهردار و شورای اسلامی شهر برای انجام امور به بهترین نحو برخوردار هستید. «حیدر اسکندرپور» شهردار شیراز نیز در این آیین تعداد زیاد پرونده از شهرداری در دستگاه قضایی و پرونده‌هایی که منجر به صدور آرا علیه شهرداری می‌شد را از مشکلات پیشین حوزه اداره‌کل امور حقوقی برشمرد و افزود: کاهش حجم پرونده‌های ورودی از شهرداری به دستگاه قضا نیازمند پیگیری مستمر مدیران و هماهنگی با ارباب رجوع بود تا این فرصت فراهم شود که برخی از پرونده‌ها در شهرداری حل‌وفصل شود و مدیرکل پیشین امور حقوقی در این مسیر گام گذاشته بود.
وی اضافه کرد: ناصرپور توانست با تلاش و پیگیری، یکپارچگی و پیوستگی در حوزه حقوقی ایجاد کند و با نظارت بر قراردادها و نحوه انعقاد آن، از آسیب‌رسیدن و ضرر به شهرداری در موارد مختلفی جلوگیری کند. شهردار شیراز با گلایه از عدم همکاری دستگاه‌های مختلف برای به‌کارگیری و تبدیل وضعیت نیروهای بخش خصوصی شهرداری شیراز گفت: از ظرفیت عظیم نیروهای توانمند بخش خصوصی شهرداری به علت محدودیت قانونی مبنی‌بر عدم استفاده از نیروهای بخش خصوصی در پست‌های مدیریتی نمی‌توانیم استفاده کنیم که این عامل کاهش انگیزه نیروهای توانمند است.اسکندرپور ضمن معرفی مدیرکل جدید امور حقوقی شهرداری شیراز افزود: «محمدرضا غلباش» از آزادگان سرافراز کشور و دارای سابقه طولانی کار در مجموعه شهرداری و تخصص در حوزه امور حقوقی است. وی خطاب به پرسنل اداره‌کل امور حقوقی، پاکدستی را به‌عنوان یک اصل مهم در کار برشمرد و تأکید کرد: با حساسیت، دقت نظر و درنظرگرفتن حق و حقوق شهروندان و شهرداری کار کنید. شهردار شیراز از مدیرکل جدید امور حقوقی خواست که گزارش نتایج پرونده‌های شهرداری را به‌صورت مستمر اعلام کند. همچنین محمدرضا غلباش مدیرکل جدید امور حقوقی شهرداری در این مراسم با اشاره به سوابق خود در حوزه حقوقی گفت: روند پیشین اداره‌کل امور حقوقی با همکاری کارکنان این حوزه پیش گرفته می‌شود. غلباش تأکید کرد: در این اداره‌کل تلاش می‌کنیم در جهت افزایش رضایتمندی شهروندان از شهرداری گام برداریم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی