[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۳
  • دوره جدید

بانک‌ها حامی تولید باشند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط‌عمومی دادگستری فارس، رئیس کل دادگستری استان فارس از شناسایی ۲۸۶ واحد صنعتی و تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل در این استان خبر داد و تأکید کرد که اولویت احیا، با واحدهای تولیدی توقیف‌شده از سوی بانک‌هاست.
حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی در چهارمین جلسه ستاد پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان فارس بر اجرای دقیق و محور قرارگرفتن رأی وحدت رویه دیوان عالی کشور موضوع محاسبه سود بانکی بر مبنای نرخ مصوب بانک مرکزی در راستای جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی و تحقق شعار سال تأکید کرد.
موسوی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی کنونی که وضعیت معیشتی مردم تحت‌تأثیر تحریم‌های ظالمانه قرار گرفته است، همه مسئولین باید با تمام توان پای کار باشند، گفت: در حال حاضر ۲۸۶ کارگاه و واحد تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل در استان شناسایی شده که راه‌اندازی و احیا و همچنین رساندن هرکدام از این واحدها به ظرفیت کامل هدف اصلی این ستاد و مسئولین مرتبط است. وی با بیان اینکه ازکارافتادن هر واحد در شرایط کنونی جنگ اقتصادی به منزله ازپاافتادن ادوات و امکانات جنگی در میدان نبرد است، گفت: همه باید همت کنند تا چرخه تولید در شرایط کنونی متوقف نشود.
رئیس شورای قضایی استان بر مبنا قرارگرفتن نظریه کارشناسی در پرونده‌های بانکی تأکید و اضافه کرد: دیدگاه‌های کارشناسی خبرگان بانکی در جایگاه خود به‌خصوص در جلوگیری از ارجاع پرونده به دستگاه قضایی و حل اختلاف بین خواهان و بانک‌ها راهگشا خواهد بود؛ اما آنچه مبنای کار در رسیدگی به پرونده‌های قضایی است، نظریه کارشناسان رسمی خواهد بود.
موسوی با بیان اینکه سیستم بانکی نیز دغدغه تولید را دارد، گفت: خدمات بانکی در بستر  قانونی خود باید حمایت از تولید را محور قرار دهند و به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان انتظار اقدام فراقانونی از مجموعه بانک‌ها داشت.
وی در اولویت قرارگرفتن بررسی وضعیت و رفع مشکلات ۲۵ واحد تولیدی توقیف‌شده توسط بانک‌های استان را موردتأکید قرار داد و گفت: یک کارگروه ویژه روند راه‌اندازی و کمک به این واحدها را نظارت کرده و گزارش مرحله‌ای اقدامات به ستاد ارائه دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی