[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۹
  • دوره جدید

آغاز احداث مسکن ویژه فرهنگیان در شیراز، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت تأمین مسکن فرهنگیان صندوق ذخیره فرهنگیان کشور، از آغاز ساخت بیش از ۵۰۰ واحد مسکونی فرهنگیان در آینده‌ای نزدیک در شیراز خبر داد.
به گزارش اداره اطلاع‌رسلانی و روابط‌عمومی اداره‌کل آموزش‌وپرورش فارس حمیدرضا دادبان در حاشیه بازدید از دو قطعه زمین ویژه پروژه مسکن فرهنگیان در شیراز، گفت: این پروژه در دو فاز به اجرا در خواهد آمد که در فاز اول حدود ۱۶۰ واحد مسکونی در زمینی به مساحت ۶هزار متر احداث خواهد شد. عضو هیئت‌مدیره شرکت تأمین مسکن فرهنگیان صندوق ذخیره فرهنگیان کشور همچنین گفت: در فاز دوم و با فاصله زمانی محدود نیز تعداد ۳۷۰ مسکن در زمینی به مساحت ۱۱هزار متر احداث خواهد شد. دادبان با اشاره به قرارگیری این پروژه در موقعیت مناسب، عنوان کرد: عملیات اجرایی در اسرع وقت انجام می‌شود و مجموعاً برآورد اعتبار لازم برای پروژه حدود ۵۰۰میلیارد تومان است که از منابع داخلی شرکت، کمک‌های صندوق ذخیره و از پیش‌فروشی که به فرهنگیان خواهیم داشت، تأمین منابع مالی خواهیم کرد.
او درخصوص شرایط واگذاری نیز بیان کرد: اولویت واگذاری تحت‌نظر اداره‌کل آموزش و پرورش انجام می‌شود که حتماً کسانی که واجد شرایط هستند شناسایی و ترجیحاً اعضای صندوق ذخیره در اولویت اصلی هستند و سپس فرهنگیانی که حتی عضو صندوق نیستند و درنهایت هم چنانچه ظرفیت خالی بود به واجدان شرایط در حوزه استان و شیراز واگذار می‌شود.
مدیرعامل شرکت تأمین مسکن فرهنگیان صندوق ذخیره فرهنگیان کشور درخصوص پروژه‌های در حال احداث مسکن فرهنگیان توسط این شرکت در سطح کشور نیز گفت: در حال حاضر ۱۰۰ واحد در پردیس کرج، ۱۵۰ واحد در یزد، هزارو۱۴۸ واحد مسکونی در مشهد و درمجموع نزدیک به ۳۰۰هزار مترمربع زیربنای ناخالص در دستور کار است که ظرف ۲ تا ۳ ماه آینده احداث آنها آغاز می‌شود. دادیان عنوان کرد: براساس نیازسنجی‌های انجام‌شده توسط نمایندگان صندوق ذخیره در استان‌ها، مناطق محروم‌تر در اولویت کاری برای احداث مسکن ویژه فرهنگیان توسط این شرکت هستند.
او در رابطه با تسهیلات در نظر گرفته‌شده ویژه فرهنگیان برای این پروژه و با تأکید بر اینکه این تسهیلات درواقع متعلق به خود مصرف‌کننده است، عنوان کرد: با توجه به منابع مالی موجود شرکت در بانک‌ها این امکان وجود دارد که با کمک استان‌ها وام‌هایی به شرکت اختصاص داده شود که هزینه خود پروژه خواهد شد و پس از اتمام وام به مالک منتقل می‌شود. دادبان با تأکید بر لزوم اعتمادسازی و با تأکید بر اینکه شرکت و صندوق ذخیره فرهنگیان هیچ منافعی در رابطه با فروش برای خود در نظر نگرفته است، گفت: تا حدی که بتوانیم سقف اول و دوم را بزنیم از منابع خود استفاده می‌کنیم و واگذاری‌ها هم با قیمت‌های کارشناسی‌شده است و ما فقط هزینه‌های تمام‌شده را به اضافه یک درصد ضریب مدیریت پیمان اعمال می‌کنیم که مطمئناً از قیمت‌های کارشناسی ساختمان‌های اطراف کمتر خواهد بود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی