[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

رقابت صنعتی در لامرد و جهرم، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس خواستار تسریع در راه‌اندازی کارخانه کاغذسازی شهرستان خرامه شد و گفت: احداث این کارخانه باعث ایجاد اشتغال و بهره‌گیری از این صنعت زیست‌محیطی در منطقه و رونق صنایع وابسته در این شهرستان خواهد شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط‌عمومی استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی در نشستی مشترک با معاون وزیر صمت و سرپرست شرکت توسعه و نوسازی صنایع ایران، عنوان کرد: برای برداشتن گام‌های مؤثر در راستای توسعه صنایع و صنعتی‌سازی استان فارس، همراهی همه مجموعه‌ها به‌خصوص وزارت صمت و شرکت‌های مادر تخصصی ازجمله ایدرو ضروری است.
رحیمی با تشکر از همکاری‌های مؤثر دکتر بیات، معاون وزیر و سرپرست ایدرو با مدیران فارس، افزود: باید برای جبران عقب‌ماندگی فارس در حوزه صنعت در قالب برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برنامه‌ریزی کرد تا با تحقق برنامه‌ها و همت دست‌اندرکاران موجب توسعه و پیشرفت استان فارس شود.
استاندار فارس با اشاره به دیدارهای خود و پیگیری مشکلات استان در تهران، گفت: با مجموعه‌های دولتی، ارتباط و تعامل خوبی وجود دارد و تعامل و گسترش ارتباطات با ایدرو نیز در دستور کار مدیریت استان فارس قرار گرفته است. رحیمی با اشاره به قابلیت‌های منابع انسانی، دانش فنی، اعتبار برند و نیز توان و قدمت ایدرو و همچنین سایر سرمایه‌های سازمان گسترش از آمادگی مجموعه دستگاه‌های استان برای پشتیبانی و فراهم‌آوری زمینه حضور سرمایه‌گذاران در طرح‌های صنعتی مشترک با ایدرو خبر داد. او با تأکید بر ضرورت تسریع در راه‌اندازی و فعالیت منطقه ویژه اقتصادی شهرستان جهرم توسط ایدرو از معاون وزیر درخواست کرد همکاری‌های لازم در جهت اختصاص زمین و امکانات زیرساختی به متقاضیان انجام شود.
استاندار فارس اظهار امیدواری کرد در نتیجه این همکاری به‌موازات رشد و توسعه منطقه ویژه اقتصادی لامرد و فعالیت‌های گسترده صنعتی نظیر کارخانجات آلومینیوم لامرد به‌منظور توسعه و صنعتی‌سازی جنوب استان، شهرستان جهرم نیز با بهره‌گیری از توانمندی‌های بخش خصوصی و مساعدت دولتی، رشد و شکوفایی صنایع در فارس محقق شود. رحیمی همچنین از آمادگی مناطق ویژه شیراز، لار و دیگر شهرک‌های صنعتی استان برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و ایدرو خبر داد. او از دیگر موارد نیازمند رسیدگی و همکاری ایدرو در فارس را موضوع افزایش سرمایه‌گذاری و توسعه کارخانه ایران‌خودرو شیراز عنوان و اضافه کرد: ایران‌خودرو شیراز که با سرمایه‌گذاری ایدرو و کارخانجات مخابراتی راه دور ایران (itmc) فعالیت‌های محدودی دارد، می‌تواند با حمایت مدیرعامل و هیئت‌مدیره ایدرو به توسعه و افزایش ظرفیت بیشتری برسد.
استاندار فارس با اظهار تأسف از عقب‌ماندگی فارس در توسعه صنعتی در بخش تولیدات خودرو از دکتر بیات خواست علاوه‌بر مساعدت‌های کوتاه‌مدت، همکاری لازم برای انجام مطالعات و سرمایه‌گذاری به‌منظور راه‌اندازی خطوط تولید خودرو و قطعات در فارس داشته باشند.
امیر بیات، معاون وزیر صمت و سرپرست شرکت توسعه و نوسازی صنایع ایران نیز در ادامه این نشست گفت: ایدرو به سهم خود در صنعتی‌سازی و گسترش صنعت در فارس تلاش خواهد کرد.
او با تأکید بر اهمیت برگزاری این نشست‌ها افزود: منطقه ویژه اقتصادی جهرم ازجمله مناطقی است که می‌تواند با مشارکت بخش خصوصی در حوزه صنعت موفق باشد که در همین زمینه ایدرو آماده همکاری با متقاضیان است.
بیات با اشاره به دانش فنی بالای موردنیاز برای کارخانه کاغذسازی خرامه، گفت: استحصال انواع کاغذهای RMP با ضخامت ۴ صدم تا ۱ میلی‌متر از سنگ‌های کربنات کلسیم به‌عنوان مواد اولیه این محصول تنها بخشی از الزامات راه‌اندازی این واحد صنعتی است و نیروی انسانی، دانش فنی و ماشین‌آلات موردنیاز ازجمله سایر ابعاد ضروری اجرای طرح است که ایدرو در این زمینه با روزآمدسازی مطالعات فنی، اقتصادی و امکان‌سنجی پروژه زمینه اجرایی‌شدن پرشتاب‌تر آن را پی گرفته است. به گفته او، برآورد ارزش روز سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی تمام فازهای عملیاتی این طرح حدود ۵هزار میلیارد ریال است که ایدرو در فاز نخست امسال عملیات تکمیل ظرفیتی در حدود ۵هزار تن انواع کاغذ RMP را از مجموع ۲۰ تن در دستور کار خود دارد.
بیات با تشریح مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه، گفت: اینکه در اوج سختی‌های کشور نسیم کار و تلاش و مطالبه از استان کهن فارس احساس می‌شود، نشان‌دهنده عظم مجموعه استان برای زمینه‌سازی حضور سرمایه‌گذاران و صنعتگران است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی