[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

مقاومت سعادتمند برابر وزارت استعفا نمی‌دهم، روزنامه شیراز نوین

بعد از حدود ۶ ماه از حضور احمد سعادتمند در باشگاه استقلال به‌عنوان مدیرعامل این باشگاه، شایعه‌های زیادی درخصوص برکناری مدیرعامل آبی‌پوشان منتشر شده و برخی اخبار حکایت از قطعی‌ بودن این ماجرا داشت، این در حالی است که تقریباً چند ساعت قبل‌تر از آن سعادتمند در چند پیام تصویری در کانال باشگاه در خصوص برخی مسائل از جمله مذاکرات با استراماچونی و سایر اتفاقات مرتبط با سفر استقلال به قطر به شفاف‌سازی پرداخته و در خصوص برخی اتفاقات عجیب از جمله قلیان کشیدن یک بازیکن در اردوی قطر پرده برداشت و همین موضوع باعث شد تا به جز بحث برکناری، ۲۴ ساعت پرحاشیه و پرماجرا پیرامون سعادتمند ایجاد شود.
البته قبل از اینکه به ماجرای برکناری مدیرعامل استقلال و صحت و سقم آن ورود کنیم این توضیح در خصوص رسوایی قلیانی‌ها توسط سعادتمند لازم است که او به‌نوعی مجبور به پرده برداشتن از این ماجرا شده، چراکه بعد از اطلاع پیدا کردن حراست نهادهای ذیربط و ورود وزارت ورزش به این ماجرا، آنها سوءمدیریت را در این قضیه بی‌تأثیر ندانستند و سعادتمند مجبور شد در پیام تصویری خود به این موضوع اشاره کند و در ادامه نسبت به برخورد با این دسته از بازیکنان هشدارهای لازم را بدهد. در واقع اگر اولتیماتوم و کنایه‌های وزارت ورزش در خصوص سوءمدیریت مدیران استقلال در جریان سفر به دوحه مطرح نبود، سعادتمند هیچ‌گاه دست به خودزنی نزده و نسبت به این ماجرا شفاف‌سازی نمی‌کرد.
مقاومت برای استعفا
نکته قابل توجه در صحبت‌های سعادتمند این بود که وی چشم امید به روزهای آینده دوخته و حتی با وجود منتفی شدن مذاکرات از سوی الکس نوری همچنان این سرمربی دورگه را بین گزینه‌های سرمربیگری استقلال در آب‌نمک نگه داشته تا بتواند در جلسه بعدی هیئت‌مدیره مجوز مذاکره و بستن قرارداد با این سرمربی را از اعضا بگیرد، هرچند این جلسه قرار بود دوشنبه‌گذشته برگزار شود که با دخالت اسماعیل خلیل‌زاده، رئیس هیئت‌مدیره استقلال این جلسه به آینده موکول شد. برداشت سعادتمند این بوده که احتمالاً قرار است اتفاقاتی بیفتد، البته با اعلام یکی از مقامات مسئول در وزارت ورزش شنیده می‌شود قرار بود این جلسه مهم و حیاتی دیروز برگزار شود تا تصمیماتی درخصوص باشگاه استقلال گرفته شود.
با این حال خبرنگار «فرهیختگان» در گفت‌وگویی با سعادتمند به صحت‌وسقم این ماجرا پرداخت و او بار دیگر تأکید کرد قصد استعفا ندارد و نمی‌داند که مسئولان چه برنامه‌ای دارند. با این حال شنیده می‌شود ۳ عضو هیئت‌مدیره استقلال در جلسه‌ای با وزیر ورزش، مذاکرات و اقدامات لازم برای برکناری سعادتمند را انجام داده‌اند تا جایی‌که گفته می‌شود با وی از سوی وزارت ورزش تماس گرفته و اعلام شده برای حفظ شأنش قبل از برکناری، استعفای خود را تقدیم کند تا بدین‌منظور و بعد از تقدیم استعفا یکی از اداره کل‌های وزارت مثل سابق برای مدیریت به وی داده شود که سعادتمند اعلام کرده نه قصد استعفا دارد و نه چشمی به مدیرکلی دوخته است و می‌خواهد در استقلال به کارش همچنان ادامه دهد.
نکته قابل‌توجه اینکه همچنان اصرار و فشارها هم از سوی وزارت ورزش و هم برخی اعضای هیئت‌مدیره برای برکناری سعادتمند وجود داشته و ادامه دارد اما او که مدتی می‌شود با وزیر میانه‌اش شکرآب شده و ارتباط خوب گذشته بین طرفین برقرار نیست، قصد دارد به هرشکل ممکن به کار خود در استقلال ادامه دهد و حاضر نیست استعفا کند.
البته برخی اقدامات نیمه‌کاره اقتصادی و نتیجه نگرفتن از آنها برای ایجاد منابع پایدار مالی در باشگاه تا اینجای کار این مقاومت را در مدیرعامل فعلی استقلال به وجود آورده و او اصرار دارد تا پایان کار بتواند همچنان بالای سر این
تیم باشد.
صدای پای مجیدی و موسوی
در نهایت اینکه اگر سعادتمند برکنار شده و خلیل‌زاده یا هر فرد دیگری به‌عنوان نفر اول باشگاه بر مسند سرپرستی یا مدیریت بنشیند تمام معادلات این باشگاه از جمله برای انتخاب‌ سرمربی به هم خواهد ریخت و با وجود این احتمال بازگشت فرهاد مجیدی به‌عنوان سرمربی و عبدالرضا موسوی به‌عنوان عضو هیئت‌مدیره نیز به گوش می‌رسد. البته در پایان ذکر این نکته ضروری است که یکی از مقامات وزارت ورزش در این خصوص اعلام کرد: آرامش باشگاه استقلال از هر چیز دیگری مهم‌تر است و این موضوع باعث می‌شود با وسواس و دقت بیشتری درخصوص اتفاقات این باشگاه تصمیم‌گیری شود. وی همچنین از تغییرات یا برکناری سعادتمند ابراز بی‌اطلاعی کرده و تغییرات در این برهه زمانی را به ضرر آرامش استقلال دانست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی