[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۰
  • دوره جدید

تعطیلی صنایع گواه عقب‌افتادگی فارس است، روزنامه شیراز نوین

  فرزاد وثوقی- گروه خبر:
به گزارش شیرازنوین، رئیس مجمع نمایندگان استان فارس خواستار توزیع عادلانه منابع از سوی وزارت صمت شد. ابراهیم عزیزی در نشست مجمع نمایندگان فارس با وزیر صمت در دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در استان اظهار داشت: استان فارس در حوزه صنعت و بهره‌گیری از ظرفیت معادن با گرفتاری‌هایی روبه‌روست و به اشتباه استان برخوردار نامیده می‌شود؛ درصورتی‌که حقیقت چیز دیگری است. او افزود: هنگامی که به واحدهای تعطیل‌شده صنعتی و معادن غیرفعال نگاه می‌کنیم، پی به عمق مشکلات و نیازهای فارس می‌بریم.
نماینده شیراز و زرقان اضافه کرد: بنا بر آمار اداره صمت استان 3968 واحد صنعتی در استان وجود دارد که 800 واحد آن غیرفعال است و انتظار ما از وزیر صمت فعال‌کردن این واحدهاست.
او همچنین گفت: معادن بزرگی در فارس وجود دارد که حبس شده و باید در چرخه تولید قرار گیرد تا نیازهای استان و کشور را حل کند.
عزیزی خاطرنشان کرد: با اعمال زیرساخت‌های ریلی و... می‌توان شاهد جهش خوبی در صنعت استان بود و انتظار ما از وزیر صمت این است که در زمان مسئولیت این مشکلات را پیگیری کند.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس افزود: ما خواستار توزیع عادلانه منابع در کشور هستیم و استان فارس را باید در این عرصه مدنظر قرار داد.
او همچنین گفت: از وزیر صمت انتظار می‌رود تعهدات قبلی این وزارتخانه در قبال فارس را نیز عملیاتی کند؛ چراکه هنوز منتج به نتیجه نشده است. عزیزی در پایان نیز با اشاره به کارخانه‌های تعطیل‌شده استان فارس در سال‌های اخیر اظهار داشت: ما ملقب به صنعت خاموش هستیم و با این حجم بزرگ تعطیلی کارخانه‌ها، وزارت صمت دین بزرگی به مردم استان دارد که با فعال‌کردن آنها باید ادا شود. لازم به ذکر است رزم‌حسینی، وزیر صمت در نخستین سفر استانی خود پس از گرفتن رأی اعتماد، دیروز جمعه به استان فارس سفر کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی