[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

رئیس مجلس: دولت ارزش پول ملی را رها کرده است، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: وقتی ارزش پول ملی لجام‌گسیخته است تحول در اقتصاد شکل نمی‌گیرد؛ زیرا شرط اول توسعه ثبات در اقتصاد است.
به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف که صبح دیروز (جمعه ۱۱ مهرماه) به استان مازندران سفر کرده بود، در نشستی مشترک با مجمع نمایندگان و همچنین مدیران کل استان مازندران به بررسی نظام مسائل این استان پرداخت.
قالیباف در ابتدا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مازندران گفت: امروز موظف هستیم حرف مردم را بزنیم و در این راستا گام برداریم؛ استان مازندران ظرفیت‌های خوبی دارد ولی باید بپذیریم مردم با مشکلات متعددی روبه‌رو هستند.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم اکنون مهم‌ترین وظیفه آسیب‌شناسی مشکلات است، در واقع با توجه به سخنان رهبر انقلاب مبنی بر اینکه با دو ظرفیت جنگل و دریا می‌توان این استان را اداره کرد، باید مشخص شود مشکل کجاست.
وی در این زمینه گفت: بدون شک نداشتن برنامه مشخص سبب شده شاهد مشکلات کنونی باشیم و ریشه نداشتن برنامه نیز سوء مدیریت است؛ لذا مشکلات مرتباً دست به دست شده و در شرایط کنونی فرصت‌ها به تهدید تبدیل شده است.
قالیباف ادامه داد: استان مازندران ظرفیت کشاورزی و گردشگری دارد اما امروزه به دلیل مسائل یادشده دچار خسارت‌های زیادی شده که نیازمند چاره‌اندیشی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: باید یادآور شد ما دولت و قوه مجریه نیستیم؛ بلکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی هستیم و باید ریل‌گذار امور باشیم تا سیاست‌ها درست اجرایی شود. همچنین باید نظارت جدی در ابعاد مختلف برای اجرایی شدن احکام داشته باشیم.
وی تصریح کرد: تصمیمات مجلس فرآیند خرد جمعی نمایندگان و نخبگان است و باید از سوی قوه مجریه و سایر نهادهای مختلف اجرایی شود؛ باید از دخالت در کار اجرایی پرهیز شود تا قوه مجریه پاسخگوی مردم و نمایندگان مجلس باشد.
قالیباف گفت: بررسی کارهای موفق در کشور نشان می‌دهد مردم محوری عامل پیشرفت است؛ همانطور که در دفاع مقدس خداباوری و مردم باوری موجب موفقیت و پیروزی شد. بنابراین هرگاه این دو مؤلفه فراموش شود در امور باز می‌مانیم.
رئیس مجلس افزود: هم اکنون در استان مازندران‌ آب وجود دارد اما مردم تشنه‌اند، کشاورزان دارای مشکلات هستند، توریست‌ها محل بهره‌برداری عمومی را دچار آسیب می‌کنند و مردم منطقه نمی‌توانند به خوبی از مزیت‌هایشان بهره ببرند.
وی ادامه داد: بدون شک برای حل مشکلات منطقه‌ای و محلی نیازمند انسجام مدیریتی و برنامه‌ریزی هستیم بنابراین مجمع نمایندگان و مدیران اجرایی استان و مسئولان قضایی باید با یکدیگر همدل و هماهنگ باشند.
قالیباف گفت: در این بین برای حل مشکلات نیازمند تفکیک مأموریت و برنامه‌ها در ۳ سطح هستیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طی ۴ ماه گذشته از شروع مجلس یازدهم دو ماه زمان برای طی شدن روال اداری مانند تشکیل کمیسیون‌ها و... سپری شد لذا طی این مدت تلاش زیادی برای قانونگذاری، نظارت و ساماندهی نظارت‌ها شده است.
وی افزود: به طور واضح مشخص است تا پایان این دولت حدود یک سال زمان باقی مانده که البته فرصت کمی هم نیست و مسئولان باید از آن به خوبی بهره ببرند، اما ۴ سال زمان پیش روی مجلس برای فعالیت وجود دارد و باید برنامه ۵ ساله هفتم توسط مجلس یازدهم تدوین شود.
قالیباف تصریح کرد: بنابراین اعتقاد دارم اساسی‌ترین کار مجلس یازدهم به عنوان یک مجلس انقلابی که مردم نسبت به آن انتظار و امید دارند، تحقق مردم باوری در تدوین برنامه ۵ ساله هفتم است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی