[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۵
  • دوره جدید

افتتاح ۲ کارخانه بزرگ صنعتی تا پایان سال، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان فارس گفت: تا انتهای سال جاری حداقل دو کارخانه بزرگ صنعتی در استان فارس قابل بهره برداری است. به گزارش مهر، حمیدرضا ایزدی بعد از ظهر جمعه در کارگروه رفع موانع تولید و دیدار وزیر صمت با فعالین اقتصادی بیان کرد: در استان فارس بالغ بر ۳ هزار و ٩٨۶ مجوز بهره برداری با سرمایه گذاری بالغ بر ٣۴٧ هزار میلیارد تومان صادر شده است که مجوزهای صادرشده بالغ بر ٩٩ هزار اشتغال ایجاد کرده است. وی اضافه کرد: در آخرین سرمایه گذاری‌های صنعتی که در استان فارس به بهره برداری رسیده بالغ بر ۵هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت پذیرفته است. این در حالی است که پیش‌تر در استان فارس صنایع مختلفی نظیر کربنات سدیم کاوه و پتروشیمی شیراز موجب توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است.
او تأکید کرد: پتانسیل‌های خوبی در استان فارس در زمینه زنجیره تولید فولاد و آهن وجود دارد و اگر زنجیره تولیدی این واحدها تشکیل گردد می‌توان زمینه بهبود تولیدات و افزایش صادرات محصولات تولیدی را فراهم کرد.
ایزدی در خصوص ظرفیت‌های موجود در بخش معادن فارس نیز تأکید کرد: در استان فارس ٣٧ واحد معدنی شناخته شده و از میان این مواد معدنی ٢٣ ماده توسط فعالین معدنی در حال برداشت هستند و در میان ۶٣٨ واحد معدنی که در استان وجود دارد نیز بیش از ٨ هزار و ۴۵۶ نفر اشتغال دارند.
او ادامه داد: ١٩ معدن که در استان فارس پیش‌تر غیرفعال بودند به عرصه تولید بازگشته و مطالعات ۵٠ واحد معدنی نیمه تعطیل و بازگشت به عرصه تولید نیز در حال انجام است.
ایزدی در خصوص صادرات نیز گفت: در استان فارس یک‌هزار و ۴٠٠ کارت بازرگانی وجود دارد و بیش از ٣٠۴ بنگاه اقتصادی در حوزه صادرات فعالیت می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی