[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

انجام عزاداری اربعین با رعایت پروتکل بهداشتی، روزنامه شیراز نوین

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان فارس گفت: تمامی برنامه‌ها و مراسم‌های ایام اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در استان انجام می‌شود.
رضا محمدیان در گفتوگو با خبرنگار مهر، با اشاره به فرا رسیدن ایام اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر، گفت: همانگونه که انتظار داشتیم عاشقان امام حسین(ع) در طول ماه محرم و صفر تمامی پروتکل‌های بهداشتی را در مراسم‌های عزاداری رعایت کردند. وی افزود: به ایام اربعین حسینی نزدیک می‌شویم و به طور حتم مردم عزادار و عاشقان از اینکه نمی‌توانند به کربلا سفر کنند و در راهپیمایی بزرگ اربعین شرکت کنند ناراحت هستند اما برنامه‌ها و مراسم‌های مختلفی در استان فارس برگزار خواهد شد. رئیس شورای هیأت‌های مذهبی فارس تأکید کرد: تمامی مراسم‌های ایام اربعین و دهه آخر ماه صفر نیز باید متناسب با پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود و مسئولین هیئت‌ها باید به این نکات توجه ویژه داشته باشند. وی افزود: با توجه به ممنوعیت سفر به کشور عراق، اعضا و مسئولان هیئت مذهبی در اعزام نکردن افراد خود به شهرهای مرزی دقت نظر داشته باشند. رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان فارس تصریح کرد: برگزاری مراسم و جلسات عزاداری و همچنین برگزاری مراسم زیارت اربعین در فضای باز و اماکن متبرکه با استفاده دائمی از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت کامل شیوه نامه‌های ابلاغی مصوب قبلی بلامانع است.
محمدیان ادامه داد: همه ادارات دولتی، آموزش و پرورش، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و سازمان تربیت بدنی در مورد سیاه‌پوش کردن معابر و فضای شهری و روستایی همچنین در اختیار گذاشتن فضای رو باز و پارک‌ها و سالن‌های ورزشی بر اساس مصوبه ستاد استانی ملزوم به همکاری است.
وی یادآور شد: برپایی موکب‌ها در سطح شهرها با رویکرد اجرایی فرهنگی و توزیع بسته‌های فرهنگی، پخش نذورات به‌صورت بسته‌های معیشتی، نذورات بهداشتی، برپایی نمایشگاه‌های خاطرات اربعین و تبیین ارزش‌های شهدای خطوط مقاومت با اخذ مجوز از شورای هیئت مذهبی هر شهرستان به نحوی که بدون ازدحام جمعیت و با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی انجام شود، بلامانع است. رئیس شورای هیئت‌های مذهبی فارس تصریح کرد: با توجه به توافق شفاهی با دانشگاه علوم پزشکی خرید اقلام سرمایه‌ای و مصرفی تحت عنوان نذر اربعین و هدیه آن به بیمارستان‌های درگیر مبارزه با بیماری کرونا می‌تواند در دستور کار هیئت و خیران قرار گیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی