[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

سیاست اقتصادی نداریم ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس آمارها در یک سال اخیر قیمت تمام شده محصولاتی مانند فولاد و سیمان حدود ۲۰ درصد افزایش یافته، اما عملاً شاهدیم که قیمت فروش این محصولات در بازار حدود ۲۲۰ درصد افزایش یافته است.
محمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از وضعیت بازار مصالح ساختمانی در کشور، گفت: متأسفانه به دلیل نبود سیاست‌گذاری درست و خلاء نظارتی، قیمت مصالح ساختمانی در کشور افزایش چشمگیری داشته است.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آمارها در یک سال اخیر قیمت تمام شده محصولاتی مانند فولاد و سیمان حدود 20 درصد افزایش یافته، اما عملاً شاهدیم که قیمت فروش این محصولات در بازار حدود 220 درصد افزایش یافته است.
وی گفت: این آمارها نشان می‌دهد که بخش اعظمی از افزایش قیمت مصالح ساختمانی به دلیل فعالیت دلالان و سوداگران رخ داده است و عملاً سود این بخش به جیب این
گروه‌ها می‌رود.
رضایی کوچی تصریح کرد: در شرایط کنونی فروشندگان مصالح ساختمانی این محصولات را با قیمت دلخواه در بازار به فروش می‌رسانند، این افراد هر وقت که بخواهند این محصولات را صادر کرده و گاهی اوقات نیز در بورس
عرضه می‌کنند.
وی ادامه داد: وضعیت بازار مصالح ساختمانی نشان می‌دهد که مکانیزم دقیق و نظام‌مندی برای تولید و عرضه مصالح ساختمانی در کشور وجود ندارد. این مسئله موجب افزایش قیمت تمام شده مسکن در سال‌های اخیر شده است.
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: وضعیت کنونی بازار مصالح ساختمانی موجب شد که مجلس یازدهم در طرح جهش تولید و تأمین مسکن به مسئله مذکور ورود کند، از این رو در این طرح بر این مسئله تأکید شده که برای تولید مساکن انبوه، تولیدکنندگان باید محصولات خود را با سود متعارف عرضه کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی