[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

مدیرکل تعاون فارس: کانون‌های کارآفرینی قادر به بهبود وضعیت اقتصادی‌اند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس گفت: کانون کارآفرینی استان در وهله نخست با حفظ و مواظبت از فرصت‌های شغلی موجود و در وهله دوم با حمایت، هدایت و آموزش افراد در ارتباط با کارآفرینی می‌تواند وضعیت اقتصادی استان را بهبود بخشد.
به گزارش ایسنا، سهراب مختاری دیروز شنبه ۱۲ مهر در حاشیه انتخابات سومین دوره هیئت امنای کانون کارآفرینی فارس که با حضور مدیرکل دفتر کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس شورای مرکزی کانون‌های کارآفرینی کشور برگزار شد، بیان کرد: کانون کارآفرینی استان در هر دو دوره قبلی تلاش‌های خوبی از خود نشان داد و در دوره دوم زمینه‌ساز فعالیت‌های بسیار خوبی در بحث اشتغال‌زایی و توسعه کارآفرینی شد.
او افزود: انتظار ما این است که این‌ کانون در ادامه مسیر فعالیت خود بتواند حلقه واسطی بین شروع‌کنندگان کار و مسئولان مربوطه باشد تا در وهله نخست با حفظ و مواظبت از فرصت‌های شغلی موجود و در وهله دوم با حمایت، هدایت و آموزش افراد در ارتباط با کارآفرینی وضعیت اشتغال استان را بهبود بخشیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس ادامه داد: حمایت از کارآفرینان نوپای استان با رفع مشکلات آنان از قبیل موانع گرفتن مجوز و... باید ازجمله اهداف کانون کارآفرینی استان باشد.
اصفهانی، معاون مدیرکل دفتر کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم بیان کرد: از آنجا که کانون‌های کارآفرینی به‌منظور استفاده از ظرفیت و پتانسیل کارآفرینان برتر تشکیل شده است، لذا تعامل بین کارآفرینان استان‌ها بی‌شک منجر به شناسایی بهتر مشکلات اشتغال‌زایی و درنهایت منجر به توسعه اشتغال می‌شود. رئیس شورای مرکزی کانون‌های کارآفرینی کشور نیز در این مراسم خواستار رفع موازی‌کاری در زمینه نهادهای کارآفرینی شد.
سنجابی، کانون‌های کارآفرینی تأسیس‌شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را تنها کانون معتبر کارآفرینی در هر استان دانست.
مرتضی تفتی، پدر قنات ایران نیز در این مراسم درباره علت پرداختن کانون کارآفرینی فارس به مسئله احیای قنوات استان پرداخت و گفت: اصلی‌ترین دلیل مهاجرت و بیکاری کم‌آبی است که تلاش‌های کانون کارآفرینی فارس منجر به احیای چندین قنات استان ازجمله قنات خشک‌شده در میمند و ثبت ملی آن شده است.
به گزارش ایسنا، با برگزاری انتخابات سومین دوره هیئت امنای کانون کارآفرینی استان فارس، شش کارآفرین برتر استان برای حضور در این هیئت مشخص شدند. ترکیب هیئت امنای این کانون به ریاست استاندار متشکل از ۶ عضو دولتی و ۶ کارآفرین برتر بخش 
خصوصی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی