[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

داورزنی: ورزش ایران شانس آورد که کرونا آمد!، روزنامه شیراز نوین

رئیس فدراسیون والیبال تبدیل ورزش به وزارت‌خانه را از سوی مجلس شورای اسلامی اشتباهی بزرگ دانست و گفت: وضعیت فدراسیون‌ها شبیه شتر، گاو، پلنگ شده است.
محمدرضا داورزنی در نشستی که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر ورزش و جوانان، رئیس کمیته ملی المپیک و جمعی از رؤسای فدراسیون‌های ورزشی برگزار شد، اظهار کرد: جنس صحبت‌های من با بقیه دوستان متفاوت است. ای کاش ورزش ما وزارت‌خانه نمی‌شد. ای کاش سازمان جوانان به ورزش ملحق نمی‌شد و ای کاش تکلیف خودمان را در فدراسیون‌ها می‌دانستیم.
وی ادامه داد: ما نمی‌دانیم NGO هستیم یا دستگاه‌های دولتی که زیر نظر دولت هستند؟ ما شتر، گاو، پلنگ شده‌ایم و به این دولت هم برنمی‌گردد بلکه در مجلس شورای اسلامی این اتفاق افتاده است.
رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به اینکه اشتباه بزرگ مجلس شورای اسلامی تبدیل ورزش به وزارت‌خانه بود، گفت: همه این قهرمانی‌ها حاصل حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک است اما بار اصلی بر عهده فدراسیون‌هاست، اما در ساختار دولت جایگاه آن‌ها کجاست؛ فدراسیونی که ۳۰ یا ۴۰ میلیارد هزینه می‌کند و دولت بخش اندکی از هزینه‌ها را پرداخت می‌کند.
داورزنی با تأکید بر اینکه فدراسیون‌ها را نمی‌توان دولتی اداره کرد، گفت: ما در سال جاری شانس آوردیم کرونا آمد چون ورزش کشور به خاطر منابع پیش‌بینی شده نمی‌توانست کار کند، در عین حال با شروع فعالیت‌های بین‌المللی ما با مشکلاتی روبرو هستیم و هزینه‌ها چند برابر شده در حالی که قدرت خرید فدراسیون‌ها کاهش یافته است.
وی افزود: قصد ما این نیست کمبودها را بگوییم اما واقعیت این است اگر به ساختار فدراسیون‌ها توجه نشود با مشکلاتی روبرو خواهیم بود، اماکن ورزشی به شرکت توسعه واگذار شده و فدراسیون‌ها میلیاردها تومان بدهکارند و به طور مثال فدراسیون والیبال برای لیگ ملت‌ها باید به شرکت توسعه اجاره بدهد. 
رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به اینکه فدراسیون‌ها میلیاردها تومان به سازمان مالیاتی بدهکارند، اظهار کرد: تعدادی از دوستان ممنوع‌الخروج هستند و دولت هنوز نتوانسته این مشکل را حل کند. از یک طرف می‌گویند شما دولتی هستید اما از طرف دیگر این مشکلات را می‌بینیم.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی