[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

جلب رضایت شاکیان در ۳۶ پرونده قصاص، روزنامه شیراز نوین

دادستان عمومی ‌و انقلاب مرکز فارس اعلام کرد که کمیته سفیران صلح و دوستی، امسال رضایت ۳۶ خانواده را در پرونده قصاص نفس جلب کرده‌اند.
حیدر آسیایی گزارشی از عملکرد ۶ماهه انجمن حمایت زندانیان شیراز ارائه کرد و گفت: در راستای برنامه‌های تحولی قوه قضائیه، تشکیل کمیته سفیران صلح در این انجمن می‌تواند راهگشای بسیار مؤثری در صلح و سازش بین اصحاب دعوا باشد و پرونده‌های زیادی را با استفاده از این ظرفیت مردمی‌ مختومه کرد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی ‌اداره کل زندان‌های فارس، آسیابی افزود: کمیته سفیران صلح و سازش، اولین بار زیر نظر انجمن حمایت زندانیان شیراز کار خود را در استان فارس آغاز و در همه استان‌ها فعالیت دارند و با برگزاری جلسات مکرر برای دلجویی از خانواده‌ها و تحصیل رضایت برای زندانیان با هدف جلوگیری از قصاص نفس و جلب رضایت اولیای دم، تاکنون اقدامات انسان‌دوستانه زیادی در جهت گذشت شاکی و صلح و سازش انجام داده‌اند.
وی اضافه کرد: از ابتدای امسال این کمیته توانسته رضایت ۳۶ خانواده را در پرونده قصاص نفس و گذشت اولیاء‌دم اخذ کند و در هفته گذشته با حضور در منزل خانواده مقتول در جهرم، رضایت آن خانواده بزرگوار را جلب کردند. رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان شیراز، گفت: با نهادینه کردن این امر خداپسندانه در جامعه، می‌توان آسیب‌های عدم صلح و سازش بین طرفین دعوا را برطرف کرد. 
آسیابی ادامه داد: خوشبختانه از ابتدای امسال، در راستای مصوبات هیئت مدیره انجمن و اجرای پویش مؤمنانه در راستای نهضت کمک به خانواده‌های زندانیان نیازمند و لبیک به فرامین مقام معظم رهبری تعداد ۲۱۵۴ بسته سبد کالا، بین ۱۲۰۰نفر خانواده زیر پوشش انجمن حمایت زندانیان توزیع شده است. دادستان عمومی‌ و انقلاب مرکز فارس افزود: در ۶ ماهه اول سال ۹۹، مبلغ ۷میلیارد و ۴۹۶ میلیون و ۵۰۰هزار ریال مستمری از محل درآمدهای انجمن و کمک‌های خیرین به حساب سرپرستان خانواده‌های زیر پوشش انجمن واریز شده است و در صورتی که خیرین این نهاد مردمی‌ را حمایت بیشتری کنند این مبالغ افزایش می‌یابد و تعداد بیشتری از خانواده‌های نیازمند زیر پوشش قرار می‌گیرند.
وی با اشاره به اینکه انجمن حمایت از زندانیان، کمک به خانواده‌های نیازمند را یک تکلیف شرعی و اجتماعی دانسته و این مسیر را با کمک خیرین استان ادامه خواهد داد، گفت: واریز مبلغ ۹۸۱میلیون ریال کمک بلاعوض به حساب خانواده‌ها به منظور حمایت تحصیلی از دانش‌آموزان و دانشجویان زندانیان و ۱۸۰بسته لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان توزیع شده است. آسیابی یادآور شد: این انجمن با همت خیرین، مبلغ ۲میلیارد و ۱۳۹میلیون ریال کمک بلاعوض برای آزادی ۳۵ زندانی محکوم مالی پرداخت کرده است.
دادستان عمومی ‌و انقلاب مرکز فارس اضافه کرد: مبلغ ۷میلیارد و ۲۸۰میلیون ریال وام قرض‌الحسنه نیز به تعداد ۷۱نفر از خانواده‌های زیر پوشش، به منظور گشایش کار و اشتغال پرداخت شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی