[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

ایجاد بانک اطلاعاتی عنبیه کودکان کار در فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بهزیستی فارس از تشکیل بانک اطلاعات کودکان کار از طریق سیستم اسکن عنبیه خبر داد و گفت: کودکان پس از جمع آوری از سوی شهرداری و تحویل به بهزیستی از طریق سیستم اسکن عنبیه شناسنامه‌دار می‌شوند. این روش بهترین راه ثبت اطلاعات کودکان و شناسایی افراد جدید است.
محمدصادق کشفی نژاد با بیان اینکه کمک نقدی خانواده‌ها به کودکان در چهارراه‌ها و معابر یک انگیزه و مشوق برای ادامه این معضل و تقویت این پدیده است، اضافه کرد: وقتی که مردم آگاه شوند و مسیر کمک به این افراد در مسیر درست قرار گیرد قطعاً رشد این پدیده متوقف خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل بهزیستی فارس، کشفی‌نژاد بازگشت تعداد قابل توجهی از خانواده‌ها و کودکان پس از حمایت و ایجاد اشتغال از سوی اداره کل بهزیستی به تکدی‌گری در چهارراه‌ها و معابر را مصداق بارز مسیر نادرست کمک مردمان انسان‌دوست ایران‌زمین و شهر شیراز برای حمایت از این افراد دانست.
وی خاطرنشان کرد: آگاهی‌بخش عمومی ‌و کمک مردم از راه صحیح همراه با برنامه‌ریزی و اقدامات میدانی دستگاه‌های متولی برای جمع‌آوری و ساماندهی کودکان کار مهم‌ترین راه ریشه‌کن کردن این پدیده است.
مدیرکل بهزیستی فارس همچنین تأکید کرد: آموزش و آگاهی‌بخشی عمومی بویژه از طریق صدا و سیما برای اصلاح مسیر حمایت شهروندان از افراد نیازمند تنها راه ریشه‌کن کردن پدیده کودکان کار است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی