[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

فعالیت خیرین در جامعه سرنوشت‌ساز است ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل صداوسیمای استان فارس با حضور سیدعبدالرضا دستغیب، مدیرعامل هیئت‌مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز، اعضای هیئت‌مدیره، خیرین نیک‌اندیش و معاون خدمات شهرداری منطقه ٩ از پروژه‌های خیرساز ورزشگاه ماهان و مسجد الغدیر بازدید کرد. به گزارش دریافتی شیرازنوین از روابط‌عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز، مدیرکل صداوسیمای فارس در حاشیه بازدید و در جمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز گفت: حقیقتاً بعضی از ساعت‌ها و روزها جزء طول عمر انسان محسوب نمی‌شود و آن زمانی است که در جمعی بااراده و بابرنامه که مهم‌ترین وظیفه خودشان را خدمت به بندگان خدا می‌دانند، حضور یابیم. وی به دو حوزه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری که مجمع خیرین به آن ورود کرده است، اشاره کرد و ضمن تأکید بر اهمیت حوزه نرم‌افزاری و نظریه‌پردازی مجمع خاطرنشان کرد: کار فرهنگی هزینه حاکمیت را برای اداره جامعه پایین می‌آورد و مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز با اجرای پروژه ورزشگاه ماهان در این منطقه خاص که ممکن بود هزینه سنگینی برای جامعه داشته باشد، این هزینه‌ها را به‌شدت پایین آورده که همین اقدام سرنوشت بسیاری را تغییر می‌دهد. سهرابی در ادامه افزود: در زورخانه‌ای که در این ورزشگاه ساخته شده، کسانی پا می‌گذارند که به‌ظاهر به گود می‌آیند اما فرهنگ انسان‌سازی که در پشت آن نهفته است، بسیار باارزش بوده و با ساخت این مجموعه ورزشی شما درست به هدف زده‌اید و با تغییر سرنوشت برخی از افراد جامعه، بزرگانی را برای کشور تربیت می‌کنید. سهرابی درخصوص رسالتی که رسانه به عهده دارد، گفت: رسانه این ظرفیت و توان را دارد که با ساخت مستند فاخر از این پروژه و چنین پروژه‌هایی، آن‌ها را برای الگوپذیری به آحاد جامعه معرفی کند. وی اذعان داشت: در کشور ما پول فراوان، اما انگیزه و اراده و الگوپذیری کم است و این رسالتی برعهده رسانه است تا در قاب تلویزیون و جعبه رادیو بتواند برای آنان که نیاز به انگیزه دارند، فرصتی ایجاد کند. مدیرکل صداوسیمای فارس با یادآوری مهرورزی و خیرخواهی مردم شیراز در سیل سال گذشته، این همدلی را برگرفته از دین و آیین و فرهنگ علوی و فاطمی دانست و خاطرنشان کرد که تمام دعواها و خون‌هایی که در دنیا به زمین ریخته می‌شود، همه برای ازبین‌بردن همین فرهنگ است که شما به‌خوبی از آن پاسداری می‌کنید. سهرابی ابراز امیدواری کرد که در کنار هم بتوانیم خدمات فرهنگی مطلوبی انجام دهیم. 
حاج حسین جوکار، خیر مجتمع فرهنگی‌ورزشی ماهان با بیان اینکه این مجتمع شامل زمین چمن مصنوعی فوتبال، زمین روباز والیبال و زورخانه است، افزود: در این مجموعه ورزشی مسابقات کشوری و استانی برگزار می‌شود. 
طاهری عضو هیئت‌مدیره مجمع با اشاره به کتاب در دست تألیف خود و حضور همیشگی در بخش فرهنگ، بنیاد مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز، ساخت پروژه ورزشگاه ماهان را مبتنی بر اصولی دانست که می‌تواند به‌عنوان الگوی کشوری مطرح شود. طاهری با بیان اینکه بنیاد مجمع بر اساس دو مبانی نظری شکل گرفته است، الگوی اول را براساس تئوری بزرگ جامعه‌شناسی دانست و آن را این‌گونه عنوان کرد: هرگاه مردم در شناسایی مشکلاتشان مشارکت کنند، حتماً نسبت به حل آن معضل نه‌تنها مشارکت می‌کنند، بلکه آن معضل را حل خواهند کرد. وی دومین بنیاد مجمع را براساس تئوری دوم (که در دنیای امروز به آن پرداخته می‌شود) این‌گونه بیان کرد که مجمع، موضوعیت مسئله را به‌جای مشکل تبیین می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی