[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

مجمع نخبگان فارس تشکیل شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجمع نمایندگان فارس با اشاره به سابقه درخشان این استان در حوزه الکترونیک و مخابرات، ضرورت تشکیل مجمع نخبگان فارس در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را یادآور شد.
ابراهیم عزیزی در جمع مدیران اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس اظهار کرد: ازجمله موضوعات مهم و درعین‌حال مغفول‌مانده، حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است که نیازمند یک نگاه بزرگ، عمیق و تلاش مضاعف برای جبران عقب‌ماندگی‌های آن هستیم.
به گزارش دریافتی شیرازنوین از روابط‌عمومی مجمع نمایندگان فارس، او افزود: امروز عصر ارتباطات است و اگر بپذیریم باید متناسب با سرعت ارتباطات عمل کنیم، آن‌وقت جبران عقب‌ماندگی‌ها و برخی کاستی‌های این حوزه بیشتر جلوه 
پیدا می‌کند.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس با اشاره به سابقه درخشان استان فارس در این حوزه بیان کرد: این موضوع ضرورت توجه به امر ارتباطات و فناوری اطلاعات را بیشتر نشان می‌دهد؛ چراکه از قدیم به‌عنوان استانی مطرح شدیم که شاخصه آن پیشرفت در حوزه الکترونیک بوده و امروز نیز باید در کشور نقش‌آفرین باشد.
عزیزی صنایعی چون آی‌تی‌آی، آی‌تی‌ام‌سی، الکترونیک و... را شناسنامه و نشانه قطب‌بودن فارس در این عرصه عنوان کرد و گفت: این بخش نیازمند توجه و حمایت جدی است و استان فارس باید پیشتاز در نوآوری، خلاقیت، ابتکار و طراحی در این حوزه باشد.
او با تأکید بر تمزکززدایی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی، خواستار تشکیل مجمع نخبگانی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شد و اظهار کرد: ما یک ظرفیت خوب از نظر نیروی انسانی در استان داریم و باید نخبگان این حوزه سامان پیدا کنند؛ لذا پیشنهاد بنده این است که مجمع نخبگان در این حوزه شکل گرفته و به‌عنوان یک نیاز دیده شود.
رئیس مجمع نمایندگان فارس نگاه صرف سخت‌افزاری به حوزه ارتباطات را یک اشتباه استراتژیک عنوان کرد و افزود: نمی‌توان گفت ما به محتوا و نرم‌افزار کار نداریم؛ زیرا مردم از مسئولان این عرصه انتظار دارند. لذا مجموعه استان نگاه خود را فراتر از سخت‌افزار بگیرد.
عزیزی با بیان اینکه فارس راه نرفته در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بسیار دارد، خواستار حل فوری مشکلات در این عرصه شد و گفت: این حجم از مشکلات شایسته شیراز که باید قطب الکترونیک باشد، نیست.
او یکی از مشکلات بزرگ این حوزه را نبود قوانین و مقررات به‌روز و کارآمد عنوان و بیان کرد: با تشکیل مجمع نخبگان استان، می‌توان ایده‌های خوبی را طرح کرد و همان طرح‌ها در مجلس تبدیل به قانون شود؛ لذا نخبگان این حوزه روی مسیر حل مشکلات، نظر دهند.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی خواستار هماهنگی بیشتر درون‌سازمانی و برون‌سازمانی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان شد و افزود: بخشی از فعالیت‌های شما مستلزم فعالیت برون‌استانی است و بخش اعظمی از عقب‌افتادگی‌ها به دلیل ناهماهنگی‌های برون‌سازمانی است.
عزیزی ادامه داد: برای حل مشکلات نباید خیلی معطل سلسله‌مراتب اداری نشست و تنها هرجا دچار مشکل شدید، باید با استفاده از مدیران ارشد استان، مسائل حل‌وفصل شود.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس با اشاره به همراهی و همدلی خوب وزیر ارتباطات برای حل مشکلات استان فارس نیز گفت: آنجا که در استان مدیری همراهی لازم را ندارد، می‌توان از ظرفیت‌های کشوری استفاده کرد اما لازمه حل مشکلات پیگیری شما در استان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی