[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

کرونا، ما را از توجه به سایر مباحث بهداشتی غافل نکند، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز با تأکید بر توجه به شاخص‌های بهداشتی، گفت: نباید موضوع کرونا باعث شود واکسیناسیون‌های پزشکی کودکان، مراقبت‌های مادران و سایر بحث‌های بهداشتی مغفول بماند.
به گزارش ایرنا، مهرزاد لطفی در آیین معارفه سرپرست دانشکده علوم‌پزشکی لارستان اظهار داشت: دانشکده‌های علوم‌پزشکی لارستان و گراش به‌عنوان ۲ قطب پزشکی در جنوب فارس هستند که با حمایت‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همراهی و مشارکت خیران و توجه مسئولان باید زمینه موفقیت روزافزون این دانشکده‌ها را فراهم کرد.
وی ادامه داد: مجموعه دانشکده‌های پزشکی این ۲ شهرستان به‌مثابه دو بال در حوزه بهداشت و آموزش پزشکی در منطقه جنوب استان فارس محسوب می‌شوند و هم‌اینک برخی خدمات و همچنین آموزش کادر درمانی به بهترین نحو در این دانشکده‌ها در حال انجام است.
لطفی با اشاره به اینکه دانشکده علوم‌پزشکی لارستان، ازجمله مراکز علمی معتبر کشور شناخته شده است، افزود: تغییر مدیریت در این دانشکده به دلیل درخواست مدیریت پیشین بوده است. وی همچنین به هم‌گرایی، هم‌افزایی و وحدت بین مجموعه مدیران و مسئولان اجرایی شهرستان لارستان به‌عنوان یکی از شاخص‌های مهم در توسعه این شهرستان اشاره و بیان کرد: مسائل مربوط به دانشکده علوم‌پزشکی لارستان، پیوسته و به‌صورت مستمر از سوی مدیران و مسئولان ازجمله فرماندار، نماینده و امام‌جمعه لار مطرح می‌شود و موردپیگیری قرار می‌گیرند. نماینده شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: یکی از اولویت‌های مهم و پیش‌نیازهای مدیریتی در دانشکده علوم‌پزشکی لارستان، علاوه بر فضای همدلی، انسجام و هم‌گرایی باید کادرسازی و توجه بیشتر به نخبگان و جوانان در این مرکز علمی و تخصصی باشد و این موضوع در اولویت کاری مدیریت جدید قرار گیرد. حسین حسین‌زاده اظهار داشت: خدمات شایان‌توجهی از نظر زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در لارستان، گراش، اوز و خنج با همکاری خیران و دولت انجام شده که البته هرچه میزان فعالیت‌ها و توجه دولتمردان بیشتر باشد، انگیزه و رغبت خیران برای انجام کارهای نیک‌اندیشانه نیز بیشتر خواهد شد. معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان نیز در این آیین، بر ضرورت هم‌گرایی، همراهی، وحدت و انسجام بیشتر بین کادر درمان و مجموعه مدیریتی دانشکده علوم‌پزشکی لارستان تأکید کرد و خواستار پایان‌دادن به برخی حواشی و فضای دوقطبی ایجادشده در این مجموعه تخصصی شد.
جلیل حسینی افزود: برخی حواشی‌ و ایجاد فضای دوقطبی در این مجموعه مهم و تخصصی آن هم در شرایط کنونی بروز بیماری کرونا به‌هیچ‌وجه به صلاح نیست و باید در دوره مدیریت جدید به همه این حواشی پایان داده شود.
وی همچنین بر ضرورت همدلی و هم‌افزایی بیشتر بین مجموعه مدیریتی و کادر درمان دانشکده علوم پزشکی لارستان با مردم و خیران نیز تأکید و بیان کرد: بدون شک پرهیز از این‌گونه حواشی و تمرکز بیشتر بر فعالیت‌های مستمر درمانی و بهداشتی، رمز موفقیت بیش از پیش این مجموعه خواهد بود.
حسنی با بیان اینکه خیران لارستان همواره در همه حوزه‌ها یاری‌رسان مجموعه دولت و دستگاه‌های مختلف اجرایی بودند، اظهار داشت: باید زمینه برای هم‌گرایی و هم‌افزایی با خیران در مجموعه مدیران این شهرستان بیشتر شود تا این افراد و نیک‌اندیشان نیز با انگیزه و رغبت بیشتری بتوانند در کارهای عام‌المنفعه به‌ویژه در بخش بهداشت و درمان پاسخگوی نیازهای 
مردم باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی