[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

رئیس قوه قضاییه: جنگ اقتصادی سال‌هاست که به کشور ما تحمیل شده است، روزنامه شیراز نوین

رئیس قوه قضاییه گفت: جنگ اقتصادی سال‌هاست که به کشور ما تحمیل شده، اما آنچه جلوی «قلدری»‌های دشمن را می‌گیرد، «اقتدار» نشان‌دادن است.
به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در جلسه صبح دیروز شورای عالی قوه قضاییه، با گرامیداشت هفته ناجا، به نیروهای انتظامی تأکید کرد با کسانی که می‌خواهند امنیت جامعه را مختل کنند و در دل مردم هراس به وجود آورند، قاطعانه برخورد کنند. رئیس قوه قضاییه گفت: نیروهای انتظامی باید مقتدرانه در برابر اشرار، سارقان و زورگیران ظاهر شوند و اجازه ندهند این افراد با کوچک‌ترین شرارتی در سطح شهر یا حاشیه شهرها، کوچه‌ها و محله‌ها را برای زن و بچه مردم ناامن کنند.
رئیسی با تقدیر از عملکرد نیروی انتظامی و تأکید بر تداوم همکاری دادستان‌ها و قضات با این نیرو در تأمین امنیت جامعه، خاطرنشان کرد: ارفاقات قانونی که در برخی مجازات‌های قضایی در نظر گرفته شده، شامل افراد جسور، شرور و مجرمان سابقه‌دار نمی‌شود.
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم توجه دولت به معیشت و زندگی مردم تأکید کرد و نظارت بر بازار و فرایند تولید تا توزیع کالاهای اساسی و اقلام موردنیاز مردم را ضروری دانست و تأکید کرد هرچه این روند شفاف‌تر باشد، راه برای سوداگران و دلالان و مفسدان اقتصادی بسته خواهد شد.
رئیسی با اشاره به «نقش نظارت و شفافیت در کاهش قاچاق» به وزیر جدید صمت متذکر شد که کد رهگیری و سامانه‌های شفاف‌سازی چرخه تولید و تأمین تا توزیع و مصرف کالاها را فعال کند تا مردم نسبت به خرید کالاهای موردنیازشان به قیمت واقعی اطمینان حاصل کنند.
رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به جنگ اقتصادی و رسانه‌ای دشمن که سال‌هاست علیه ملت ایران در جریان است، خاطرنشان کرد: آنچه جلوی قلدری دشمن را می‌گیرد، نشان‌دادن اقتدار است و هرگونه ضعف و سستی و کم‌کاری در این راه، دشمن را گستاخ‌تر می‌کند. رئیسی با بیان اینکه هرگاه مسئولان مقتدرانه مقابل دشمن ایستادند، پیروزی حاصل شده است، به مسئولان هشدار داد رهنمودهای امام و رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند و از هرگونه اظهار عجز و سستی و ضعف در برابر دشمن پرهیز کنند.
در این نشست، حجت‌الاسلام و المسلمین بهرامی، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح از انجام مراحل تخصصی بررسی‌ها درمورد سقوط هواپیمای اوکراینی خبر داد و گفت: سازمان قضایی نیروهای مسلح برای بررسی دقیق‌تر پرونده، اقدام به شبیه‌سازی حادثه نیز کرده است.
وی افزود: آنچه در حال حاضر لازم است به‌صورت جدی از سوی دولت پیگیری و اجرا شود، موضوع پرداخت غرامت به خانواده‌های حادثه‌دیده است که با وجود پیگیری‌های این سازمان هنوز محقق نشده است.
رئیس قوه قضاییه با تقدیر از اقدامات سازمان قضایی نیروهای مسلح در پیگیری پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی، تبیین دقیق ابعاد و زوایای حقوقی مسئله برای خانواده‌های جان‌باختگان در این سانحه هوایی را در اطمینان‌بخشی به آن‌ها نسبت به تلاش دستگاه قضا برای پیگیری حقوقشان مؤثر دانست و بر پیگیری موضوع پرداخت غرامت به خانواده‌های آسیب‌دیده در جلسه مسئولان عالی قوا 
تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی