[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۳
  • دوره جدید

جمع بدهی‌های آمریکا به ۸۲تریلیون دلار رسید، روزنامه شیراز نوین

جمع بدهی‌های آمریکا
 به ۸۲تریلیون دلار رسید

میزان بدهی‌های دولت آمریکا از ۲۶تریلیون دلار نیز عبور کرده است. به گزارش ایسنا به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان بدهی‌های دولت این کشور تا پایان ماه سپتامبر ۲۰۲۰ به ۲۶تریلیون و ۸۲۴میلیارد و ۷۲۲میلیون دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریکایی تا پایان این ماه به‌طور متوسط ۸۱هزار و ۱۹۳ دلار و میزان بدهی هر مالیات‌دهنده آمریکایی به‌طور متوسط ۲۱۴هزار و ۸۴۵ دلار بوده است.
کسری بودجه دولت آمریکا تا پایان ماه سپتامبر به سه‌تریلیون و ۱۴۶میلیارد و ۱۰۷میلیون دلار رسیده است. در حال حاضر بزرگ‌ترین اقلام بودجه‌ای آمریکا شامل: مراقبت‌های درمانی با یک‌تریلیون و ۳۰۴میلیارد و ۲۵۸میلیون دلار، تأمین‌اجتماعی با یک‌تریلیون و ۹۷میلیارد و ۲۶۶میلیون دلار، هزینه‌های دفاعی با ۷۰۰میلیارد و ۱۳۵میلیون دلار و بهره پرداختی بدهی با ۳۴۰میلیارد و ۸۱میلیون دلار است.
همچنین تا پایان ماه سپتامبر، میزان مجموع بدهی‌های دولتی و غیردولتی آمریکا معادل ۸۲تریلیون و ۱۶۴میلیارد و ۶۳۵میلیون دلار بوده است. از این میزان، ۲۰تریلیون و ۷۵۹میلیارد و ۷۶۲میلیون دلار مربوط به بدهی‌های شخصی بوده که یک‌تریلیون و ۷۲۵میلیارد و ۴۴۲میلیون دلار آن به شکل وام دانشجویی بوده است.
طی این مدت، اوراق قرضه آمریکایی در اختیار کشورهای خارجی به هفت‌تریلیون و ۱۴۳میلیارد و ۷۱۲میلیون دلار رسیده است. کسری تجاری آمریکا در این ماه ۸۳۰میلیارد و ۸۰۳میلیون دلار اندازه‌گیری شده که ۳۰۲میلیارد و ۷۹۲میلیون دلار از این کسری مربوط به تجارت با چین بوده است. این کسری بودجه بزرگ همواره یکی از موارد اختلافی مهم با چین بوده و این کشور متعهد شده که در قالب فاز نخست توافق تجاری خود با آمریکا، این رقم را کاهش دهد.
در طرف دارایی‌ها نیز مجموع دارایی‌های ملی ۱۲۴تریلیون دلار و ۱۷۹میلیارد دلار و مجموع دارایی‌های خانوارهای آمریکایی ۹۷تریلیون و ۵۷۱میلیارد دلار برآورد شده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی