[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

فارس وارد هشدار کرونایی شد ، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۳۹۰۲ مورد جدید کرونا در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: متأسفانه ۲۳۵ تن نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
به گزارش ایسنا، دکتر سیماسادات لاری گفت: از روز ۱۳ مهر تا دیروز ۱۴ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه‌هزار و ۹۰۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک‌هزار و ۹۵۳ نفر از آنها بستری شدند. وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۷۵هزار و ۶۷۴ نفر رسید.
لاری همچنین گفت: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۲۷هزار و ۱۹۲ نفر رسید.
وی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون ۳۹۲هزار و ۲۹۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: ۴۱۶۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. به گفته وی، تاکنون چهارمیلیون و ۱۵۱هزار و ۴۴۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. سخنگوی وزارت بهداشت در توضیح استان‌های در شرایط قرمز بیماری گفت: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند. وی همچنین درباره استان‌های در وضعیت هشدار گفت: استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.
لاری گفت: امروز مدافعان سلامت مردم نه در لباس رزم، بلکه در لباس سپید سلامت در حال نبرد شبانه‌روزی با بیماری کووید-19 هستند. امیدواریم همه با افزایش حس مسئولیت‌پذیری خود در رعایت پروتکل‌های بهداشتی قدردان زحمات و تلاش‌های مدافعان سلامت باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی