[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۹
  • دوره جدید

تخلفات صنفی رشد کرد، روزنامه شیراز نوین

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صمت استان فارس گفت: طی ۶ ماهه اول امسال بیش از ۶۳ هزار و ۵۰۰ بازرسی از بنگاه‌های اقتصادی در فارس انجام و برای ۳۶۶۸ متخلف پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.
به گزارش دریافتی شیراز نوین، محمدابراهیم صداقت در یک نشست خبری، ارزش ریالی پرونده‌های تخلف ۶ ماه اول امسال را بیش از ۲۴۷ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال اعلام و اضافه کرد: طی این مدت نسبت به سال قبل شاهد رشد ۱۰ درصدی در تعداد و رشد ۱۸۴ درصدی در ارزش ریالی پرونده‌های تخلف تشکیل شده، هستیم.
وی در خصوص مبارزه با قاچاق کالا نیز گفت: طی ۶ ماه اول امسال ۱۱ هزار و ۶۸۹ بازرسی برای کشف کالای قاچاق در فارس انجام و ۴۸ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۹ میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.
به گفته صداقت در مقایسه آمارهای امسال و سال گذشته میزان بازرسی‌ها ۵۵ درصد، تعداد پرونده‌ها ۲۳ درصد و ارزش ریالی تخلفات ۲۲۸ درصد رشد را شاهد هستیم.
بر پایه اظهارات صداقت، بازرسی از عمده‌فروشان مواد غذایی و شناسایی واحدهای متخلف و تشکیل برگ گزارش بازرسی با تخلف احتکار، عرضه خارج از شبکه و فروش اجباری، اعلام نکردن موجودی وگران‌فروشی به ارزش بیش از ۱۵ میلیارد و ۹۸۳ میلیون ریال، بازرسی از خرده‌فروشان مواد غذایی (سوپر مارکت‌ها) و شناسایی یک واحد متخلف با موضوع اخفا و امتناع و تشکیل برگ گزارش بازرسی به ارزش ۲۰۲ میلیون و ۵۴۰ هزار ریال، بازرسی از عمده‌فروشان و خرده‌فروشان برنج و تشکیل پرونده برای ۱۰۵ واحد متخلف با موضوع گران‌فروشی، عرضه خارج از شبکه، احتکار، اعلام نکردن موجودی و فروش اجباری به ارزش بیش از ۸ میلیارد ریال، بازرسی از میوه‌فروشان و تشکیل پرونده تخلف گران‌فروشی لیموترش و لیمو خارکی برای ۴۹ واحد متخلف به ارزش بیش از ۶ میلیارد و ۱۳۱ میلیون ریال، بازرسی از انبارهای مواد بهداشتی و شوینده و تشکیل پرونده برای یک واحد متخلف با موضوع احتکار، اعلام نکردن موجودی و گران‌فروشی به ارزش ۲ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال از اقدامات بازرسان این سازمان بوده است.
به گفته وی بازرسی از انبارهای میلگرد و تشکیل پرونده با تخلف اعلام نکردن موجودی به ارزش یک میلیارد و۴۰۰ میلیون ریال، بازرسی از واحدهای عرضه و نگهداری روغن موتور و تشکیل پرنده برای متخلفین با عنوان تخلف گرانفروشی و احتکار به ارزش بیش از ۳ میلیارد و ۸۷۳ میلیون ریال، بازرسی از انبارها و فروشندگان لوازم یدکی و تشکیل پرونده تخلف با موضوع اعلام نکردن موجودی به ارزش ۱۴ میلیارد ریال از دیگر اقدامات بازرسان این سازمان در مدت یاد شده است.
صداقت تشکیل پرونده تخلف برای یک واحد خرده‌فروش کالای برق (سیم و کابل) با  موضوع تقلب به ارزش بیش از یک میلیارد و ۷۲۱ میلیون ریال، تشکیل پرونده تخلف عرضه و نگهداری کالای قاچاق برای یک واحد خرده‌فروش لوازم خانگی (کولر گازی) به ارزش ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال را از دیگر پرونده‌های مهم در شش ماهه اول سال ۹۹ ذکر کرد.
همچنین بازرسی از واحدهای توزیع لاستیک و تشکیل پرونده برای متخلفین این صنف با موضوع عرضه خارج از شبکه به ارزش بیش از ۵ میلیارد و ۵۳۷ میلیون ریال، بازرسی از انبار و کشف خودروهای احتکار شده به ارزش ۱۲۷ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال از دیگر پرونده‌های مهمی‌ بود که معاون بازرسی سازمان صمت به آنها اشاره کرد.
صداقت با بیان اینکه همراهی مردم در برخورد با متخلفین بازار بسیار حائز اهمیت است، گفت: طی ۶ ماه اول امسال، ۳۷۴۳ تماس با واحد ۱۲۴ سازمان صمت گرفته شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی