[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

کلنگ بهسازی محور کناره – سالاری رستم زده شد، روزنامه شیراز نوین

کلنگ بهسازی و روکش محور کناره - سالاری شهرستان رستم به زمین زده شد که این طرح با برآورد بیش از 23میلیارد ریال طی 9 ماه توسط اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس اجرا می‌شود.
مهندس علیرضا سیاه‌پور، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس، مجید انصاری نماینده مردم شهرستان‌های رستم و ممسنی، امیری فرماندار شهرستان ممسنی به‌همراه مقامات محلی در آستانه روز ملی روستا و عشایر در راستای محرومیت‌زدایی و توسعه و پیشرفت در زمینه رونق و جهش تولید و ایجاد اشتغال پایدار از پروژه‌های در حال ساخت راه روستایی این دو شهرستان بازدید و بهسازی و روکش راه روستایی کناره - سالاری را کلنگ زدند.
به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای فارس، مهندس سیاه‌پور ضمن این بازدید گفت: یکی از مؤلفه‌های غیرقابل‌کتمان در عرصه محرومیت‌زدایی و توسعه و پیشرفت، رونق‌بخشی به روستاها برای تولید و اشتغال پایدار است و در این زمینه راهداری در زمینه ساخت و نگهداری راه‌های روستایی می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند. وی افزود: اسناد مناقصه احداث و تکمیل راه‌های روستایی تیشه‌گری، شکرآب، مورگاه پراشکفت، پس کوشککی، بردنگان، نزاع و قره کنار ماهور توسط اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس تهیه و جهت تعیین پیمانکار اقدام لازم صورت می‌گیرد. مهندس سیاه‌پور تصریح کرد: حذف نقاط حادثه‌خیز محور ارتباطی دشت تیرتاج - پاقلعه و همچنین سرنجلک - دهگپ، پیگیری جهت روکش آسفالت محور ارتباطی دشت تیرتاج - پاقلعه به طول ۳۰ کیلومتر، زیرسازی ۵/۵ کیلومتر جاده ارتباطی تنگ رودیان، زیرسازی جاده ارتباطی روستای چم ریز (آقاجان توکل) در حوزه دشمن‌زیاری نیز برنامه‌ریزی و پیش‌بینی شده است. وی اضافه کرد: احداث و ایمن‌سازی محور چشمه گل به سرتاوه، پیگیری تأمین اعتبار پروژه جاده دودک میدجان، تسریع در عملیات پروژه راه روستایی کناره - سالاری، بررسی و پیگیری رفع نقاط دارای تصادف و دارای استعداد تصادف حوزه دو شهرستان از موارد مطروحه در این بازدید بود. شایان ذکر است که شهرستان‌های ممسنی و رستم در غرب شیراز و جنوب‌غربی ایران قرار دارند که متشکل از شهرهای نورآباد، خومه‌زار، بابامنیر، مصیری، کوپن بوده و با جمعیت 162هزار نفر دارای پیشینه غنی و جاذبه‌های گردشگری متعددی است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی