[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

آبشار گچان، آبشاری زیبا در ایلام ، روزنامه شیراز نوین

در بین دره گچان چشمه‌ای پر آب جاری است که آبشار زیبای گچان را تشکیل می‌دهد. آبشار گچان در ۱۵ کیلومتری شمال شهر ایلام و در بین تنگه که خود یکی از تفرجگاه‌های ایلام است قرار دارد. به گزارش بیتوته، در این منطقه که کوه‌های زیبا و معظم مانشت و به همراه گچان گویی به هم رسیده‌اند منظره بسیار زیبایی را ایجاد نموده است. بگونه‌ای که در فصل‌های بهار، تابستان و پاییز و حتی زمستان به علت دسترسی تقریباً راحت آن، پذیرای خیل عظیم دوستداران طبیعت است.
آب گوارای چشمه گچان به مصرف اهالی روستاهای مجاور و آبیاری باغات میوه می‌رسد. این محل پوشیده از درختان زیبای گردو بوده و هر سال پذیرای اردوهای علمی و تفریحی است. 
مسیر رسیدن به آبشار گچان و چشمه آن، ماشین‌رو نیست و بین یک ساعت تا یک ساعت و ربع پیاده‌روی دارد. مسیر بسیار راحت، هموار و به اصطلاح پاکوب است و برای طبیعت‌گردی‌های سبک بسیار مطلوب است. مسیری که طبیعت در آن زیبایی‌هایش را به گونه‌ای به رخ می‌کشد که از دیدنش هیچ‌گاه خسته نمی‌شوید.
مسیر دسترسی به آبشار گچان
این آبشار در قسمت شمال شرقی شهر ایلام و به‌طور دقیق‌تر در ابتدای جاده ایلام به شهرستان سرابه (شیروان و چرداوال) قرار گرفته است. برای رسیدن به این آبشار باید از تونل بزرگ ۱۵ کیلومتری شهرستان ایلام عبور کنید.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی