[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

دریاچه‌ای در سرزمین رویاهای ایران، روزنامه شیراز نوین

در جنوب شهر گرگان، در دهستان انجیرآب و در دامنه کوه توشن، روستایی با طبیعت زیبا قرار دارد. دریاچه توشن یا آب‌بندان، با ارتفاع 250 متر از سطح دریا و 300 متر طول در حاشیه جنوبی این روستای سرسبز واقع شده است. این دریاچه در واقع یک سد خاکی تاریخی‌ست که آب آن از چشمه دوبرار در نزدیکی جنگل النگدره تأمین می‌شود و سه طرف آن ‌را جنگل و مرتع فراگرفته است؛ قرارگیری این دریاچه در کنار مناطق جنگلی النگدره، ماهیان رنگارنگ در آب‌های شفاف آن، نزدیکی به شهر گرگان و... این جاذبه دیدنی را به یکی از مقاصد پرطرفدار تبدیل کرده است. 
فصل پاییز این دریاچه برای کسانی که عاشق منظره‌های متفاوت و رنگارنگ هستند بی‌نظیر است. هوای پاییز تا آبان بسیار عالی است و درختان هنوز به خواب زمستانی فرو نرفته‌اند؛ برگ‌های آن‌ها به رنگ‌های زرد و سبز و قهوه‌ای و قرمز تابلویی می‌سازد که فقط از نقاش طبیعت بر می‌آید. البته فعلاً سفر به این منطقه را به دلیل بحران کرونا به هیچ وجه توصیه نمی‌کنیم.
دریاچه توشن گرگان مکانی است که باید با جان و دل ببینید و از آن مراقبت کنید. این دریاچه در عین این که محیط فوق‌العاده زیبا و کم‌نظیری دارد، بسیار هم به شهر نزدیک است و دسترسی به آن فوق‌العاده ساده است. هر وقت دل‌تان گرفت می‌توانید سوار ماشین شوید و نهایتاً نیم ساعت بعد در کنار منظرۀ چشم‌نواز آن به آرامش برسید. البته پس از برطرف شدن بحران کرونا!

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی