[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۳
  • دوره جدید

پرورش نخبگان ورزشی از رهگذر تشویق آنان میسر می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس با بیان اینکه پرورش نخبگان ورزشی از رهگذر تشویق آنان میسر می‌شود، گفت: پشتیبان استعدادهای ورزشی جوان به ویژه در رشته‌ای تازه همچون پارکور هستیم. به گزارش روابط عمومی هیئت ژیمناستیک استان فارس، سید کمال پاک‌فطرت در مراسمی ‌از نوجوان پارکورکار اهل شیراز که در رقابت‌های مجازی پارکور قهرمانی جهان در جایگاه چهارم جهان قرار گرفت، تقدیر کرد.
پاک‌فطرت در این آیین با بیان اینکه نخبه‌های ورزشی در رشته پارکور به حمایت نیاز دارند، افزود: با این حال، این رشته ورزشی همچنان کمتر شناخته شده است. وی ابراز داشت: همتی‌نژاد موفق شد با ارسال فیلم به مسابقات جهانی پارکور جواز حضور در این مسابقات را کسب کند اما این رویداد جهانی با شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار شد.
رئیس هیئت ژیمناستیک فارس کسب عنوان قهرمانی جهان را شاهدی بر عملکرد درخشان و اراده این جوان دانست. پاک‌فطرت با بیان اینکه کسب قهرمانی در روحیه و پیشرفت این ورزشکار نوجوان تأثیرگذار خواهد بود، از ضرورت حمایت از ورزشکاران نخبه و اهمیت فراهم‌سازی بستری برای رشد آنان سخن گفت. وی عنوان داشت: در عرصه بین‌المللی، پارکور زیر نظر فدراسیون جهانی ژیمناستیک اداره می‌شود و در ایران این رشته زیر مجموعه انجمن‌های ورزشی است، با این حال ورزشکاران برای شرکت در مسابقات باید با فدراسیون ژیمناستیک نامه‌نگاری کنند. رشته پارکور که در خردادماه سال ۱۳۹۷ با زیر مجموعه فدراسیون ژیمناستیک قرار گرفته بود در آذرماه سال ۱۳۹۸ به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های فدراسیون انجمن‌های ورزشی معرفی شد.
یاسین همتی‌نژاد، پارکورکار ایرانی توانست از۷۰ ورزشکار از ۲۶ کشور و پنج قاره مختلف در مرحله مقدماتی این رقابت‌ها به فینال راه یابد. در مرحله فینال که امتیازات بر اساس رأی داوران و همچنین رأی مردمی ‌انجام گرفت همتی‌نژاد با رأی داوران در جایگاه اول قرار گرفت اما در آرای مردمی هجدهم شد و در مجموع جایگاه چهارم را به خود اختصاص داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی