[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

استاندار فارس: میزبانی مسابقات بین‌المللی برای شیراز دستاوردهای زیادی دارد ، روزنامه شیراز نوین

 استاندار فارس اعلام کرد: میزبانی مسابقات هندبال جوانان آسیا و رقابت‌های جهانی بدمینتون دستاوردهای زیادی هم از نظر اقتصادی و هم از نظر تبادل فرهنگ برای شیراز دارد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از ایرنا، دکتر عنایت‌الله رحیمی سه‌شنبه در شورای عالی ورزش استان فارس بیان داشت: باید بکوشیم میزبان خوبی برای این مسابقات باشیم زیرا قرار است مسابقات جهانی بدمینتون برای همیشه به میزبانی شیراز برگزار شود که مزیت‌های زیادی برای این استان دارد.
وی با بیان اینکه برای برگزاری این رویدادهای مهم نقش همه دستگاه‌ها و نهادها باید مشخص و احکام آنها صادر شود، گفت:‌ چهارچوب برنامه‌ها باید تدوین شود تا بتوان آنها را پیگیری کرد و شاهد برگزاری  باشکوه این رویدادهای مهم باشیم.
استاندار فارس اضافه کرد: نقش فرمانداری شیراز در این مسابقات محوری است و باید همه دستگاه‌های مسئول را نیز دور هم جمع کند.
اعتبارهای بخش خصوصی باید شفاف شود
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه  اعتبارهایی که برای بخش خصوصی در نظر گرفته می‌شود باید شفاف و مستند باشد، افزود: اگر متوجه شویم که بخش خصوصی وجهی از کارخانه‌ای بگیرد که شفاف نباشد قابل قبول نیست و برخورد خواهیم کرد.
دکتر رحیمی اضافه کرد: هر کمکی  باید از راه مجرای قانونی باشد و زمانی که متوجه شویم کار در چهارچوب قانون و شفاف صورت گرفته است خوشحال خواهیم شد و کمک‌های بیشتری هم خواهیم کرد.
وی ادامه داد: در بحث ورزش‌های قهرمانی، استان فارس در رشته‌های کشتی، هندبال، بدمینتون و تا حدودی هم فوتبال مطرح است از این رو هم از نظر سخت‌افزاری و هم از نظر نرم‌افزاری در دو بخش شهری و روستایی مورد توجه مدیریت استانداری قرار خواهد گرفت.
رئیس فدراسیون هندبال: میزبانی مسابقات جوانان آسیا را گرفتیم
رئیس فدراسیون هندبال در این نشست گفت: در اجلاسیه جهانی هندبال که سال گذشته در کشور سوئد بر گزار شد، درخواست کردیم که میزبانی هندبال جوانان آسیا را به کشورمان بدهند.
علیرضا پاکدل ادامه داد: از آنجا که تیم‌های بحرین و عربستان در ردیف چهار کشور برتر هندبال در آسیا هستند، رایزنی‌های این دو کشور باعث شده بود هیچ میزبانی به ایران ندهند.
وی اضافه کرد: با پیگیرهایی که داشتیم موفق شدیم میزبانی مسابقات جوانان آسیا را برای کشورمان بگیریم و چند استان همچون آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و فارس پیشنهاد میزبانی دادند. پاکدل افزود: با بررسی به عمل آمده و تمایل استاندار فارس و با توجه به اینکه مسابقات آسیایی در رشته هندبال در فارس برگزار نشده بود و شناختی که از مدیران فارس و سابقه میزبانی کشتی و بدمینتون در شیراز داشتیم این میزبانی را به شهر شیراز دادیم ضمن اینکه این استان در رشته هندبال طی چند سال گذشته موفقیت‌های خوبی در کشور به‌دست آورده و چندین ملی‌پوش هم در رده بانوان و هم در بخش آقایان دارد. وی گفت: شرایط سختی که کشورمان از نظر تحریم‌های اقتصادی دارد نیاز است که به ورزش اهمیت بیشتری داده شود زیرا با هر موفقیتی که بدست می‌آید نشاط و شادی در جامعه برقرار می‌شود همانگونه که پس از صعود تیم پرسپولیس به مرحله نهایی لیگ قهرمان آسیا به‌دست آمد. پاکدل افزود: امیدواریم هر چه زودتر سالن ۶ هزار نفری شیراز افتتاح شود تا این مسابقات در این سالن برگزار شود ضمن اینکه دو سالن هم در صدرا در نظر گرفته‌ایم که باید امکانات گرمایی این سالن‌ها که مسابقات آسیایی در فصل زمستان برگزار می‌شود، حل شود.
مشکلات مالی دوره گذشته مسابقات جهانی بدمینتون هنوز حل نشده است 
رئیس هیئت بدمینتون فارس هم دیگر سخنران این نشست بود و گفت: مسابقات جهانی جام فجر در سال ۹۸ به خوبی در شیراز برگزار شد که فدراسیون جهانی سی امین دوره میزبانی این مسابقات در سال ۹۹ را هم به شیراز داد اما مشکلات مالی سال گذشته و بدهی که روی دست هیئت گذاشته است هنوز حل نشده است. ابراهیم راضی ادامه داد: قرار است برای همیشه مسابقات جهانی جام فجر که در تقویم فدراسیون جهانی به نام ایران ثبت شده است، به شیراز داده شود که امتیاز بسیار خوبی است.
وی افزود: علاوه بر میزبانی که باعث توسعه صعنت توریسم می‌شود برای بازیکنان تیم فارس هم فرصت خوبی است تا در این مسابقات مهم خود را نشان دهند.
سی‌اُمین دوره مسابقات جهانی بدمیتنون قرار است از پانزدهم لغایت نوزدهم بهمن ماه ۹۹ در شیراز برگزار شود. همچنین مسابقات هندبال جوانان آسیا هم از سی‌ام اسفند سال ۹۹ لغایت نهم فروردین ۱۴۰۰ در شیراز برگزار می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی