[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

آماده‌باش ارتش برای مقابله با کرونا، روزنامه شیراز نوین

 معاون هماهنگ‌کننده ارتش درپی صدور فرمان فرماندهی معظم کل قوا، به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران همچون ماه‌های گذشته و با توان بیشتر در خدمت مردم شریفمان خواهد بود تا ان‌شاءالله کمترین آسیب را در زمینه بیماری کرونا داشته باشیم.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی ارتش، امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش اذعان داشت: از آنجایی که ویروس منحوس کرونا شیوع فراوانی پیدا کرده است و فرماندهی معظم کل قوا در فرمان اخیر ابلاغ فرمودند امکانات بهداشتی نیروهای مسلح به‌صورت کامل در اختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا و در خدمت مردم قرار گیرد، ما نیز همزمان با طی مراحل دریافت ابلاغیه فرمان فرماندهی معظم کل قوا از ستاد کل نیروهای مسلح، بلافاصله در ارتش جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم را انجام دادیم که اهم آن سیاست‌گذاری و ابلاغ سامانه بهداشت و درمان ارتش در مکاتبه‌ای به همه مبادی بهداشتی و درمانی نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی بوده که با آمادگی صددرصدی تمامی ظرفیت‌ بیمارستان‌ها و امکانات درمانی ارتش را با برنامه‌ریزی جدید و متناسب با افزایش نیازها در خدمت به مردم به کار گیرند.
وی افزود: در اسفندماه سال ۹۸ نیز پس از شیوع بیماری کرونا، فرماندهی معظم کل قوا تدابیر جدیدی به ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ فرمودند که قرارگاهی در سطح ستاد کل نیروهای مسلح تشکیل شود و خدمات نیروهای مسلح به مردم را توسعه دهند و اقدامات لازم را به عمل آورند. بر مبنای این تدبیر امکانات بهداشتی نیروهای مسلح به‌ویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران در سطح کشور گسترش فوق‌العاده‌ای پیدا کرد؛ به‌طوری که ۳۸ بیمارستان و ۱۲هزار نفر از کادر درمانی ارتش در خدمت مردم شریفمان قرار گرفت و صدها تیم پزشکی سیار برای کنترل بیماری و بیماریابی شکل گرفت.
امیر دریادار سیاری خاطرنشان کرد: نقاهتگاه‌های بزرگ و کوچک در سطح کشور در استان‌هایی که ارتش جمهوری اسلامی در آنجا مستقر است، شکل گرفت و دیدیم که یک نقاهتگاه ۲۰۰۰ تخت‌خوابی در کمترین زمان ممکن در تهران شکل گرفت. رفع آلودگی در شهرها به‌ویژه قسمت‌هایی که شیوع بیماری بیشتر بود، در سطح وسیعی انجام شد.
معاون هماهنگ‌کننده ارتش تصریح کرد: ویژگی نیروهای مسلح، آمادگی لحظه‌ای است و ما هم این آمادگی را داریم که در کمترین زمان ممکن، امکانات بهداشتی و درمانی خود را گسترش دهیم و خدمات لازم را به مردم شریف کشور ارائه دهیم.
وی با اشاره به وضعیت مطلوب بهداشتی پادگان‌ها در سطح ارتش گفت: از اسفندماه سال گذشته و از بدو شیوع ویروس کرونا، وضعیت پادگان‌های ما از نظر کنترل بیماری کرونا مطلوب‌ترین وضعیت را داشت و این را اعلام می‌کنیم که با توجه به اقدامات شایسته‌ای که مبادی بهداشت و درمان ارتش فراهم آورده‌اند، امروز هم بهترین وضعیت را از نظر بهداشتی و کمترین آسیب را در زمینه بیماری کرونا داریم و هدف ما همین است که به بهترین نحو ممکن این بیماری را کنترل کنیم تا ضمن کمک به سازمان‌ها و دستگاه‌های متولی و محور، توان رزمی ما نیز حفظ شود.
دریادار سیاری خاطرنشان کرد: باز هم تأکید می‌کنیم؛ پادگان‌ها قطعاً بهترین مکان برای کنترل بیماری کرونا هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی