[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

احیای شهری کلید خورد ، روزنامه شیراز نوین

برای 13 شهرستان سند جامع بازآفرینی شهری تهیه شده است

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: در راستای توسعه متوازن تمامی نقاط شهری بر پایه عدالت اجتماعی و به منظور افزایش کیفیت سکونت در تهیه‌های ناکارآمد شهرهای استان فارس که در محدوده بافت‌های ناکارآمد تا کنون شناسایی نشده بود با تأمین اعتبار لازم سند جامع بازآفرینی شهری برای 13 شهرستان تهیه شده است.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی فارس، جعفر زاهدی، مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: شهرهای زرقان، بوانات، خشت، حاجی‌آباد، نورآباد، قادرآباد، نو بندگان، بیضاء، قطب‌آباد، سیدان، صفاشهر، سروستان و اردکان شهرهایی هستند که تا کنون محدوده بافت ناکارآمد آنها شناسایی نشده بود و هم اکنون نسبت به تهیه طرح‌های مطالعاتی شناسایی و معرفی محدوده‌های هدف بازآفرینی که همان تهیه سند جامع بازآفرینی شهری می‌باشد اقدام گردیده است. وی خاطرنشان ساخت: این مطالعات در دو بخش محدوده‌گذاری ناکارآمدی محلات شهری و معرفی بسته‌های سیاستی و اجرایی در رفع ناکارآمدی محلات شهری و با هدف اولویت‌بندی محلات جهت اجرای بسته‌های سیاستی و اجرایی، تدوین سازو‌کارهای تعامل میان نهادهای دولتی، عمومی و مردم و تخصیص منابع مالی تدوین گردیده است. مهندس زاهدی اذعان داشت: بر این اساس مجموع مساحت 8/1295 هکتار در شهرهای اشاره شده به عنوان محدودۀ ناکارآمد شهری مشخص که برای آنها راهکارها و بسته‌ای پیشنهادی رفع ناکارآمدی ارائه گردیده است.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس اضافه کرد: در واقع محدوده‌های تاریخی شهرها، پهنه‌های نابسامان حیاتی شهرها (که حاصل ساخت و ساز دهه‌های اخیر هستند)، پهنه‌های شهری با پیشینه روستایی (که در اثر گسترش بی‌رویه شهرها در عرصه کنونی شهرها ادغام شده‌اند) و سکونتگاه‌های غیررسمی‌که در محدوده مصوب شهرها قرار دارند هدف برنامه‌ای احیاء، بهسازی و نوسازی شهری می‌باشند. وی اظهار امیدواری کرد: امیدواریم چشم‌اندازی که با تهیه این طرح‌ها و اجرای صحیح آن متصور است، بتواند در مقوله‌ای استانداردسازی مسکن، افزایش سرانه خدمات عمومی‌ و زیرساخت‌های شهری، امید به زندگی و آسایش در خانواده‌ها را با مفهوم واقعی بهبود کیفیت زندگی شهروندان محدوده‌های ناکارآمد نمایان کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی