[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۲۰
  • دوره جدید

کمک‌های مؤمنانه تداوم دارد ، روزنامه شیراز نوین

مسئول كمیته پشتیبانی موكب احمد بن موسی(ع) از فعالیت این موكب تا پایان ماه صفر خبر داد و گفت: فعالیت این موكب طی روزهای 16 تا 18 مهرماه به‌صورت شبانه‌روزی و بعد از آن تا پایان ماه صفر از ساعت 8 صبح تا 21 شب خواهد بود.
به گزارش كمیته روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی موكب احمد بن موسی(ع)، همزمان با فرارسیدن ایام اربعین حسینی موكب احمد بن موسی(ع) نیز مانند سایر مواكب اربعینی فعالیت خود را از روز چهارشنبه، 16 مهرماه در محوطه بین‌الحرمین شیراز آغاز كرده است كه خدمت‌رسانی آن به یاری خدا تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت. 
محمد عاشوری، مسئول كمیته پشتیبانی موكب احمد بن موسی(ع) به تشریح فعالیت‌های این موكب پرداخت و گفت: امسال تلاش كردیم تا خدماتی را كه هرساله در كربلای معلی به زائران و دلدادگان امام حسین(ع) ارائه می‌دادیم، در شیراز و به‌خصوص نیازمندان ارائه دهیم.
وی افزود: فعالیت موكب احمد بن موسی(ع) طی روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه یعنی 16، 17 و 18 مهرماه جاری به‌صورت شبانه‌روزی خواهد بود و طی این سه روز ارائه وعده‌های ناهار و شام را با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در قالب اطعام حسینی به نیازمندان خواهیم داشت كه در هر وعده 2هزار و 500 پرس غذا و به‌طور كلی 15هزار پرس غذا را میان نیازمندان محوطه بین‌الحرمین و مناطق محروم حاشیه شهر شیراز توزیع خواهیم كرد.
عاشوری با ذكر این نكته كه به‌منظور پیشگیری از تجمع و رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی، اطعام حسینی را درب منازل نیازمندان انجام می‌دهیم، گفت: كمیته‌های مختلف موكب احمد بن موسی(ع) دارای غرفه هستند و در غرفه بهداری نیز خدمات پزشكی رایگان به مراجعه‌كنندگان ارائه می‌دهیم.
مسؤل كمیته پشتیبانی موكب احمد بن موسی(ع) اظهار كرد: همچنین خادمان بخش تأسیسات موكب نیز به ارائه خدمات فنی به نیازمندان می‌پردازند؛ بدین صورت كه نیازمندان می‌توانند با مراجعه به غرفه این بخش مشكلات تأسیساتی منازل خود را مطرح كنند و خادمان این مشكلات را ثبت كرده و در طول سال با مراجعه به منازل آنان اقدام به تعمیر و ترمیم این مشكلات به‌صورت رایگان خواهند كرد.
وی ساعت كاری موكب احمد بن موسی(ع) را در طی روزهای 16 تا 18 مهرماه شبانه‌روزی و بعد از آن از 8 صبح تا ساعت 21 شب اعلام كرد و گفت: در روز 28 ماه صفر و مصادف با سالروز رحلت حضرت ختمی‌مرتبت محمد مصطفی(ص) نیز اطعام نیازمندان خواهیم داشت.
عاشوری از پخت و توزیع روزانه 10هزار قرص نان در بخش نانوایی موكب احمد بن موسی(ع) خبر داد و گفت: نان صلواتی طی این ایام میان نیازمندان و عاشقان امام حسین(ع) توسط خادمان موكب توزیع خواهد شد.
مسؤل كمیته پشتیبانی موكب احمد بن موسی(ع) بیان كرد: در كمیته فرهنگی موكب نیز علاوه بر برپایی نمایشگاه مهدویت و پرسش و پاسخ شبهات مهدوی، هر روز سخنرانی مذهبی با موضوع مهدویت خواهیم داشت و همچنین تمام مستندات موكب احمد بن موسی(ع) در كربلای معلی نیز به‌صورت روزانه از تلویزیون بزرگی كه در موكب قرار داده شده است، پخش می‌شود.
وی با بیان اینكه در كمیته اسكان نیز نمایشگاهی از فعالیت‌های پذیرش و اسكان زائران امام حسین(ع) در سال‌های گذشته در كربلای معلی برپا شده است، گفت: كمیته خواهران نیز طی این ایام حضور فعالی به‌خصوص در بحث رسیدگی به نیازمندان خواهند داشت.
سردار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر فارس نیز در حاشیه بازدید از موكب احمد بن موسی(ع) ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین سیدالشهدا(ع) گفت: امسال به دلیل شیوع كرونا كه در كل دنیا وجود دارد، مشتاقان زیادی از كشورمان و همچنین استان فارس از شركت در راهپیمایی اربعین حسینی بازماندند.
وی افزود: با تدبیر آیت‌الله دژكام، نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس بنا شد تا مواكبی كه هرساله در ایام اربعین در مسیر كربلا و شهرهای مختلف عراق برپا می‌شدند، امسال در بین‌الحرمین شیراز یعنی فاصله بین‌ حرم‌های حضرت شاهچراغ(ع) و حضرت سیدعلاءالدین حسین(ع) برپا شوند و همان خدمات را امسال به عاشقان امام حسین(ع) در شهر و دیار خود ارائه دهند. 
بوعلی با یادآوری اینكه مراسم اهتزاز پرچم عزای حسینی(ع) نیز با مشاركت گسترده عاشقان امام حسین(ع) در كنار مواكب اربعینی و محوطه بین‌الحرمین برپا شد، گفت: مهم‌ترین مسئله پیوند دل‌هاست؛ پرچم یک نماد است كه به نشان دلدادگی امام حسین(ع) علم می‌شود تا نشان دهیم كه ملت امام حسین(ع) هستیم؛ لذا چه توفیق حضور در كربلا پیدا كنیم چه نکنیم، نكته مهم همین است كه دلمان با امام حسین(ع) باشد.
بوعلی با اشاره به فعالیت موكب‌های اربعینی در بین‌الحرمین شیراز نیز گفت: این مواكب به دلیل رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بیشتر جنبه نمادین داشته و كارهای فرهنگی را انجام می‌دهند ولی تمام آن‌ها كار خدمت‌رسانی به نیازمندان را انجام می‌دهند؛ یعنی همچنان رزمایش كمک‌های مؤمنانه در قالب مواكب اربعینی ادامه دارد.
فرمانده سپاه فجر فارس ادامه داد: امسال اطعام حسینی یا بسته‌های معیشتی به درب منزل نیازمندان برده می‌شود و هركسی تلاش می‌كند تا هر خدمتی كه می‌تواند به نیازمندان 
ارائه دهد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی