[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

رسانه‌ها از نماینده ملت گزارش بخواهند ، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجمع نمایندگان فارس با توجه به حواشی اخیر علیه مجلس یازدهم گفت: از صداوسیمای فارس انتظار می‌رود برنامه خانه ملت را جهت پاسخگویی به شبهات و حاشیه‌سازی‌ها راه‌اندازی کند.
ابراهیم عزیزی در جمع مدیران صداوسیمای فارس با اشاره به تلاش دشمن در راه‌اندازی یک جنگ نرم و زیرکانه رسانه‌ای علیه کشور گفت: امروز باورها، ایمان مردم و ناکارآمد جلوه‌دادن نظام سیاسی مبتنی‌بر دین بزرگ‌ترین و محوری‌ترین تلاش دشمن است و از این زاویه می‌گوییم که صداوسیما باید به رسالت بزرگ و تاریخی خود در برابر این هجمه عمل کند.
او افزود: پیوند بین مجلس و صداوسیما می‌تواند اثبات گر کارآمدی نظام سیاسی مبتنی‌بر دین باشد و امروز اگر مردم شفافیت را از نمایندگان طلب می‌کنند، چه فرصتی بهتر از صداوسیماست که این شفافیت را 
نشان دهد.
نماینده شیراز و زرقان شفافیت را به معنای گزارش دقیق و صحیح واقعیت‌ها به مردم دانست و تصریح کرد: شفافیت این نیست که بنده یک رأی سطحی داده و بعد از آن عکس گرفته و به عموم نشان دهم؛ بلکه شفافیت یعنی صداوسیمای ما نمایندگان را صدا بزند و از آنها گزارش عملکرد بخواهد که طی این مدت برای مردم چه کردید و همه سؤالات را بپرسد.
عزیزی ادامه داد: در شرایط فعلی که صحنه جنگ اصلی، عرصه رسانه است، اگر صداوسیما را درست ببینیم، می‌تواند تحقق‌بخش اهداف بلند انقلاب باشد؛ مجموعه‌ای که این قابلیت را دارد به مجلس که می‌تواند پیش‌برنده و پیشرو باشد، کمک کند. او پیشنهاد داد یک برنامه تحت‌عنوان «خانه ملت فارس» در صداوسیمای استان راه‌اندازی شود و افزود: در این برنامه از نمایندگان دعوت کنید تا اقدامات خود در مجلس را بازگو کنند و مردم را در جریان اقدامات قرار دهند.
عزیزی افزود: این برنامه می‌تواند همه ذهنیت‌های منفی را پاک کرده، ارتباط بین مردم و نمایندگان را برقرار کند و حاشیه‌های بی‌مورد درباره مجلس یازدهم را کنار زند.
رئیس مجمع نمایندگان فارس خاطرنشان کرد: قبل از اینکه دیگران حاشیه‌سازی کنند، شما از ما بپرسید قضیه دناپلاس چیست تا ما نیز با شفافیت حقایق را عنوان کنیم.
او ادامه داد: کسانی که خودشان در ادوار گذشته سراتو و سوزوکی می‌گرفتند، برای تخریب مجلس یازدهم، این حرف‌ها را زدند و اگر ما در صداوسیما این مسائل را به مردم توضیح ندهیم به‌نوعی ظلم کرده‌ایم.
عزیزی همچنین خواستار معرفی فارس از سوی صداوسیما شد و گفت: فارس سرزمین سرمایه‌گذاری و فرصت‌های بی‌نظیر گردشگری، صنایع و خلق درآمد است اما بسیار کم معرفی شده است؛ لذا صداوسیمای فارس را معرفی کند و روی موضوعات مهم و محوری متمرکز شود.
او تصریح کرد: امروز 5هزار و 503 پروژه در فارس با 273هزار میلیارد تومان بلاتکلیف است و ما باید به مردم نشان دهیم که با وجود کمبود بودجه، با اولویت آنها را جلو می‌بریم.
عزیزی در پایان نیز تأکید کرد: معرفی ظرفیت‌های فارس، پاسخگویی به شبهات و تخریب‌ها، تمرکز روی موضوعات مهم و ارتباط منطقی و هوشمندانه با مردم از طریق صداوسیما می‌تواند زمینه‌ساز یک حرکت بزرگ و روبه‌رشد باشد و نمایندگان نیز وظیفه خود می‌دانند که مشکلات صداوسیما را دنبال کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی