[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

گیاهی که از آدامس و دهان‌شویه هم بهتر، بوی بد دهان را رفع می‌کند، روزنامه شیراز نوین

میخک یکی از ادویه‌هایی است که از گیاهی دارویی با طعم منحصر به فرد گرفته می‌شود و فایده‌های فراوانی برای سلامتی انسان دارد. از این ادویه به منظور رفع بوی بد دهان، تنظیم قند خون و جلوگیری از لخته شدن خون استفاده می‌شود.
به گزارش همگردی- گیاه میخک در گذشته یکی از گران‌ترین ادویه‌ها به شمار می‌آمد و فقط قشر ثروتمند توانایی استفاده از آن را داشتند. وجود ویتامین C فراوان در میخک باعث افزایش گلبول‌های سفید خون می‌شود که در نتیجه آن میکروب‌های بدن از بین می‌روند، به همین دلیل میخک یکی از ادویه‌های مفید برای سلامت دستگاه ایمنی بدن به شمار می‌آید.
میخک برای عملکرد مناسب دستگاه گوارش بسیار مؤثر است و مشکلات مربوط به معده، مانند: اسهال، نفخ شکم، تهوع، استفراغ، سوء‌هاضمه، یبوست و ... را درمان می‌کند.
علت ایجاد بوی بد دهان در هنگام برخاستن از خواب وجود یک باکتری غیرهوازی است. این باکتری با شکستن پروتئین موجود در مواد غذایی گازهایی از جمله سولفید هیدروژن و اسکاتول را تولید می‌کند که باعث ایجاد بوی بد در دهان می‌شوند. برای از بین بردن بوی بد دهان می‌توان از آدامس و دهان‌شویه استفاده کرد، اما به گفته متخصصان طب سنتی مؤثرترین راه برای نابودی آن مصرف میخک است.
توصیه می‌شود برای مصرف این گیاه در طول بارداری با پزشک معالج خود مشورت کنید. به علت وجود ماده‌ای به نام ایگنور در میخک؛ استفاده مداوم و فراوان از آن می‌تواند موجب بروز برخی مشکلات از جمله افزایش انرژی، کاهش سطح خون، آلرژی، مشکلات تنفسی، تشنج و حساسیت‌های پوستی شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی