[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۳
  • دوره جدید

فارس در انتظار وعده جدید وزیر صمت ، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر ۱۱ مهرماه ۹۹ وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان فارس گفت: براساس قول و نظر مساعد وی، واحدهای تولیدی تعطیل‌شده و نیمه‌تعطیل استان، فعال می‌شوند و به چرخه تولید بازمی‌گردند.
محسن علیزاده در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: قول و وعده وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت در احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل استان فارس که تعداد آنها کم نیست، اتفاق بسیار خوبی برای استان است.
نماینده مردم سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین پایان‌دادن به امضاهای طلایی که گاه در تهران وجود دارد، یکی دیگر از وعده‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت بود که در صورت تحقق حرکت خوبی اتفاق می‌افتد.
علیزاده همچنین به وعده وزیر صمت برای احیای معادن تعطیل و نیمه‌تعطیل استان فارس اشاره کرد و افزود: بسیاری از معادن استان فارس تعطیل و نیمه‌تعطیل هستند یا به دلیل بوروکراسی‌های اداری نتوانسته‌اند فعالیت خود را شروع کنند که امیدواریم با قول وزیر این معادن هرچه سریع‌تر فعال شوند.
وی ادامه داد: قطع وابستگی ایران‌خودرو فارس از ایران‌خودرو تهران از دیگر وعده‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به استان فارس بوده است که در صورت تحقق، این واحد می‌تواند به‌طور مستقل تولید و فروش داشته باشد و انقلاب بسیار بزرگی در استان فارس ایجاد می‌شود. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبات سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌تواند برای استان مثمر ثمر باشد. علیزاده افزود: اینکه علیرضا رزم‌حسینی در نخستین سفر خود بعد از انتخاب به‌عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان فارس سفر کرد را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی حرکت‌های خوبی در بحث صنعت، معدن و تجارت در سطح ملی و استانی اتفاق بیفتد.
علیرضا رزم حسینی که هشتم ‌مهرماه ۹۹ موفق به اخذ رأی اعتماد از نمایندگان مجلس برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت شد، تنها سه روز پس از تصدی مسئولیت این وزارتخانه در نخستین سفر استانی جمعه ۱۱ مهرماه ۹۹ به استان فارس سفر کرد.
در سفر یک‌روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان فارس ۹ معاون وی و تعدادی از مدیران‌کل این وزارتخانه حضور داشتند که در این سفر ضمن بررسی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود این استان، به راهکارهای حل مشکلات پیش ‌روی جهش تولید پرداختند.
علیرضا رزم‌حسینی در سفر یک‌روزه خود پس از ورود به استان فارس در سفر به شهرستان کوار از مجتمع صنعتی ذوب‌آهن پاسارگاد بازدید کرد و کلنگ فاز چهارم این شرکت را بر زمین زد.
از دیگر برنامه‌های رزم‌حسینی دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز بود. رزم‌حسینی همچنین در جلسه مجمع نمایندگان استان فارس که با حضور امام‌جمعه شیراز و استاندار فارس برگزار شد، حضور یافت. جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و نشست با تشکل‌های اقتصادی فارس از دیگر برنامه‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت در نخستین سفر استانی بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی