[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

حضور ۹۵۰ زندانی غیرعمد در زندان‌های فارس ، روزنامه شیراز نوین


در جلسه‌ای که با حضور مدیران کل صداوسیمای مرکز فارس و اداره‌کل زندان‌ها برگزار شد، مستندی درباره کارآفرینی زندانیان آزادشده تولید می‌شود. در این جلسه رئیس سازمان بسیج حقوقدانان فارس و جمعی از فعالان و رئیس ستاد دیه استان حضور داشتند.
رئیس سازمان بسیج حقوقدانان فارس هدف از برگزاری این جلسه را هم‌افزایی سازمان بسیج حقوقدانان استان با سایر ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی و قضایی استان در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری دانست. این مستند درباره زندانیانی که از زندان آزاد شده‌اند و در زندان حرفه یا شغلی آموزش دیده‌اند و اکنون در این زمینه تعدادی را در کارگاه خود مشغول به کار کرده‌اند، 
ساخته می‌شود. 
در این جلسه همچنین مقرر شد، برنامه‌هایی در صداوسیمای مرکز فارس برای مشاوره‌های حقوقی به عموم مردم درنظر گرفته شود تا حسب رهنمودهای رئیس قوه قضاییه از کثرت ارجاع پرونده‌ها به محاکم قضایی با هدف پیشگیری از وقوع جرم جلوگیری شود. 
مدیرکل زندان‌های فارس نیز در این جلسه گفت: هم‌اکنون بیش از 950 زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های فارس وجود دارد که می‌توان با پرداخت آن با کمک خیرین و ستاد دیه استان فارس و تخفیف بدهی آنان، گام مهمی در راستای کاهش جمعیت جرایم کیفری زندان‌ها برداشت. اسحاق ابراهیمی افزود: از این تعداد حدود 300 نفر بدهی کمتر از 50میلیون تومان دارند که با همت خیرین باید تلاش کنیم زمینه آزادی آنان را تا پایان سال جاری فراهم کنیم. 
وی ادامه داد: برنامه‌های خوبی در زمینه‌های فرهنگی و قضایی در مجموعه زندان‌ها، توسط همکاران دلسوز زندان‌های استان انجام شده است که قابلیت اطلاع‌رسانی دارد. 
گفتنی است سازمان بسیج حقوقدانان استان فارس تاکنون جلسات متعددی با سازمان‌ها و ارگان‌های استان برگزار کرده است و در همین راستا مقرر شد به‌زودی تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان‌های مذکور تنظیم و امضا شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی