[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

گیپور خوراکی، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم:
ثعلب 1 قاشق غذاخوری
آب یک دوم پیمانه
پودر قند 1 قاشق غذاخوری
نشاسته ذرت 2 قاشق غذاخوری
گلوکز یک چهارم قاشق غذاخوری
گلیسیرین خوراکی یک دوم قاشق چایخوری
رنگ خوراکی (اختیاری) به مقدار لازم

گیپور خوراکی یکی از خاص‌ترین تزیینات کیک‌هاست که به سادگی درست میشه. تقریباً همۀ قنادی‌ها و شیرینی‌پزهای حرفه‌ای از شکل‌های مختلف گیپور خوراکی برای تزیین دور کیک استفاده می‌کنن. گیپورهای خوراکی رنگی روی فوندانت جلوۀ بسیار زیبایی دارن و میشه برای تزیین کیک‌های مراسم و جشن‌های مختلف از اون‌ها استفاده کرد. اگر شما هم به دنبال یه تزیین حرفه‌ای و خاص برای کیک هستید، این مطلب رو از دست ندید. چون قصد داریم از صفر تا صد طرز تهیه گیپور خوراکی رو بهتون یاد بدیم.
برای درست کردن گیپور به مت یا مولد مخصوص نیاز دارید که می‌توانید آن را از فروشگاه‌های لوازم قنادی
تهیه کنید.
این گیپور رو به دو روش میشه درست کرد: اولین روش اینه که پودر آمادۀ گیپور خوراکی رو از فروشگاه‌های لوازم قنادی تهیه کرده و با مخلوط کردن اون با آب گرم در عرض چند دقیقه گیپور درست کنید.
روش دوم اینه که خودتون طرز تهیه گیپور خوراکی رو یاد بگیرید و با مخلوط کردن مواد اولیۀ مختلف اون رو درست کنید. یکی از مواد اولیۀ مهم که باعث انسجام سایر مواد در طرز تهیه گیپور خوراکی میشه، پودر ثعلبه. بسیاری از افراد تصور می‌کنن که از ثعلب فقط برای درست کردن انواع بستنی استفاده میشه. در صورتی که بسیاری از آشپزهای حرفه‌ای در طرز تهیۀ خیلی از دسرهای خاص و کشدار و تزیینات از پودر ثعلب استفاده می‌کنن.
در ادامه می‌تونید طرز تهیه این تزیین زیبا رو با استفاده از ثعلب و سایر مواد اولیه یاد بگیرید.

طرز تهیه: 
۱- ابتدا ثعلب را داخل کاسۀ آب ریخته و هم بزنید تا کاملاً یکدست شود.
۲- پودر قند و نشاسته ذرت را نیز به مخلوط ثعلب اضافه کرده و با دور کند همزن‌برقی هم بزنید.
۳- بعد گلوکز و گلیسیرین خوراکی را اضافه کرده و با قاشق یا دور کند همزن هم بزنید تا کاملاً یکدست شود.
۴- موادی که تا کنون به گیپور خوراکی اضافه کرده‌اید بی‌رنگ هستند، لذا در این مرحله رنگ دلخواه را اضافه کنید و هم بزنید. حدود ۱۰ دقیقه به مخلوط گیپور خوراکی استراحت دهید.
۵- بعد از ۱۰ دقیقه با کمک کاردک مواد را روی قالب گیپور (مت یا مولد) ریخته و کاردک را در جهات بالا و پایین و چپ و راست بکشید تا تمام مواد در حفره‌های قالب پر شوند.
۶- بعد به مدت ۶ تا ۸ ساعت آن را در فضای آزاد بگذارید تا خشک شود، اگر عجله داشتید، می‌توانید آن را در فر با دمای ۱۰۰ درجه به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید تا خشک شود، اگر زمان بیشتر شود، گیپور خشک و شکننده می‌شود.
۷- بعد از خشک شدن گیپور، آن را به آرامی ‌از قالب جدا کنید.
 
نکات کلیدی
1- پودر گیپور خوراکی آماده را نیز می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم قنادی معتبر تهیه کنید. برای استفاده از پودر گیپور آماده طبق دستورالعمل آن، پودر را با مقداری آب گرم مخلوط کرده و حدود ۲ الی ۳ دقیقه هم بزنید تا آماده شود.
2- گیپورهای خوراکی آماده شده را می‌توانید به شکل گل درست کرده و برای تزیین کیک و شیرینی از آنها استفاده کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی