[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

سیلاب دروازه قرآن به رودخانه خشک هدایت می‌شود ، روزنامه شیراز نوین


شهردار شیراز در بازدید از پروژه مدیریت سیلاب دروازه قرآن خبر داد: 
سیلاب دروازه قرآن 
به رودخانه خشک هدایت می‌شود 

شهردار شیراز در بازدید از پروژه مدیریت سیلاب دروازه قرآن اعلام کرد: طبق نظر مشاور ذی‌صلاح برای مدیریت سیلاب این محدوده باید از دروازه قرآن تا رودخانه خشک بالغ‌بر 2400 متر لوله‌گذاری انجام دهیم که این امر هم‌اکنون در حال انجام است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور افزود: شهرداری با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه معاونت عمرانی استانداری فارس، مشاوری را برای مدیریت دفع سیلاب در نظر گرفت. وی درخصوص پیشنهادات مشاور مدیریت سیلاب گفت: ایجاد پنج بند در بالادست دروازه قرآن که منابع طبیعی در حال اجرای آن است و اضافه‌کردن یک لوله دوهزار به لوله‌ای که از قبل تعبیه شده بود، در پایین‌دست دروازه قرآن ازجمله این تصمیمات بود.
شهردار شیراز با اشاره به اجرای 2400 متر لوله‌گذاری از دروازه قرآن تا رودخانه خشک اضافه کرد: با اجرای این لوله‌گذاری هنگام بارندگی آب اضافی دروازه قرآن که ناشی از سیلاب کوه است و روان‌آب‌های خیابان‌هایی همچون هفت‌تنان به رودخانه خشک منتقل می‌شود. اسکندرپور تأکید کرد: اجرای پروژه مدیریت سیلاب دروازه قرآن برای شهر شیراز بسیار مهم است و تلاش داریم بتوانیم در زمان کوتاهی و پیش از شروع بارندگی‌ها این پروژه را به بهره‌برداری برسانیم. وی با یادآوری حادثه سیل دو سال پیش دروازه قرآن گفت: در سال‌های دور حجم آب بالایی از دروازه قرآن به سمت شهر از طریق مسیر رودخانه‌ای که در کنار بنای دروازه قرآن بود سرازیر می‌شد اما شهرداری وقت در این مسیر لوله‌گذاری و آن را تبدیل به مسیر سواره می‌کند که متأسفانه این لوله‌گذاری هنگام بارندگی شدید، پاسخگوی سیلاب نبود. شهردار شیراز خاطرنشان کرد: به علت حساسیت پروژه مدیریت سیلاب از دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه پلیس می‌خواهم که همراهی بیشتری با آن داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی