[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

هیچ بحثی درباره الحاق صدرا به شیراز در شورا نشده است، روزنامه شیراز نوین

رئیس شورای شهر شیراز:
هیچ بحثی درباره الحاق صدرا 
به شیراز در شورا نشده است
موسوی: حافظ تاریخ فشرده ایران را در غزلیاتش جای داده است
 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: موضوع الحاق سه روستای «گردخودن»، «سلطان‌آباد» و «اقبال‌آباد» به شهر شیراز در کمیسیون‌های تخصصی شورا بررسی کارشناسی می‌شود.
سیدعبدالرزاق موسوی در یکصدوپنجاه‌وچهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به حاشیه‌های مطرح‌شده درباره الحاق شهر جدید صدرا به کلانشهر شیراز، گفت: به دنبال اظهار نظر برخی از اعضای شورای اسلامی شهر و نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی در موضوع الحاق شهرک صدرا و سه روستای «گردخودن»، «سلطان‌آباد» و «اقبال‌آباد» به این کلان‌شهر، اظهار نظرهایی شده که باید به این نکته اشاره کرد که در این‌باره در شورای اسلامی شهر، هیچ‌گونه بحثی نشده است. وی افزود: شورای اسلامی شهر شیراز الحاق این سه روستا را به کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر و همچنین مرکز پژوهش‌های این شورا ارجاع داده است تا با بررسی تمامی جوانب و آثار اجتماعی، فرهنگی اقتصادی و شهرسازی آن، شورا نظر خود را در این زمینه اعلام و تصمیم لازم اتخاذ کند. بنابراین تاکنون در این شورا هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است.این حقوقدان در بخش دیگری از سخنان خود به بیستم مهرماه، روز بزرگداشت حافظ اشاره کرد و بیان داشت: حافظ از بزرگ‌ترین غزل‌سراهای عرفان ایران و یکی از نوابغ بزرگوار علوم انسانی به‌شمار می‌رود. شعر آسمانی حافظ، فرازمانی و فرامکانی است و غزل‌هایش به صدای سخن 
عشق می‌ماند.
رئیس شورای شهر شیراز حافظ را همانند سیمرغ بر قله قاف غزل فارسی ارزیابی کرد و افزود: لسان‌الغیب هنوز بدرود حیات نگفته بود که شعر شیرینش، اقلیم فارس، عراق، تبریز و بغداد را زیر نگین آورده و حدیث سحر فریبش از حد مصر و چین فراتر رفته و به اطراف روم و ری رسیده بود. موسوی کلام خواجه را زبان دلی دانست که بر دل می‌نشیند و اظهار داشت: حرف حافظ، تمام ناشدنی است. برای اینکه حرف مردم را از گذشته دور و دراز تا آینده بیان می‌سازد. این شاعر گران‌مایه پارسی زبان تاریخ فشرده ایران را در غزلیاتش جای داده است. او مهربان‌ترین و زودآشناترین و در عین حال، دست‌نایافتنی‌ترین شاعر جهان است و به رودخانه‌ای می‌ماند که به فراخور ظرف از هر جای آن می‌توان برداشت کرد.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درگذشت خسرو آواز ایران گفت: هیچ هنرمندی تاکنون به شایستگی زنده‌یاد استاد محمدرضا شجریان، نتوانست شعر حافظ را در ذهن و ضمیر مردم ما بگسترد و نام خود را به جاودانگی حافظ گره بزند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی