[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

گزارشی از دیدار افتتاحیه لیگ برتر هندبال قدرتنمایی نماینده فارس در گام نخست، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین- لیگ برتر هندبال ایران، ظهر روز شنبه به طور رسمی آغاز شد و در دیدار افتتاحیه، نماینده فارس به یک پیروزی قاطع دست یافت.
در این مسابقه که در سالن شهید سپهبد قاسم سلیمانی تهران برگزار شد، تیم نیروی زمینی شهید شاملی کازرون به مصاف پرسپولیس بهبهان رفت و در پایان با نتیجه 29 بر 18 حریف خود را درهم کوبید.
علی رحیمی کازرونی، رضا شجاعی، مصطفی شیرازی، سید سجاد مرتضویان، بهشاد فاتحی‌زاده، امیر فرهادیان، مجتبی کرمیان، محمد ایوبی‌پور، محمدعلی خواجه‌زاده، بهرام رستمی، یاسین کبیریان‌جو، محمد صفری، میثم نوروزی‌تبار و فرزاد رستمی، 14 نفر ترکیب اصلی نماینده فارس را تشکیل می‌دادند و امین رهسپار نیز سرمربی این تیم قرمزپوش بود.
بازی با حملات تیم خوزستانی آغاز شد و در دومین دقیقه بازی، علی رحیمی، دروازه‌بان ملی‌پوش شهید شاملی با یک واکنش عالی مانع از این شد که اولین گل لیگ امسال به نام بهبهانی‌ها ثبت شود. اما ثانیه‌هایی بعد، رضا شجاعی گل اول بازی را برای شهید شاملی به ثمر رساند تا زننده اولین گل مسابقات این فصل لقب بگیرد.
پرسپولیس بلافاصله دست به حمله‌ای خطرناک زد اما ضربه بازیکن این تیم به تیر دروازه رحیمی برخورد کرد و به بیرون رفت. در دقیقه سوم مسابقه، پس از اینکه دروازه‌بان پرسپولیس یک فرصت تک به تک را از بازیکنان کازرونی گرفت، این فرزاد رستمی بود که توانست دومین گل بازی را هم به ثمر رسانده و تیمش را دو بر صفر پیش بیاندازد. اما یک دقیقه بعد، بهنام گلایی با یک ضربه غافلگیرانه گل اول بهبهان را به ثمر رساند و نتیجه را دو بر یک کرد. 
در دقیقه 5 بازی، دروازه‌بان بهبهانی در دو نوبت پیاپی، ضربات سنگین مهاجمین شهید شاملی را مهار کرد اما یک دقیقه بعد، میثم نوروزی با یک حرکت انفرادی و ضربه‌ای محکم، گل سوم را وارد دروازه پرسپولیس کرد.
به نظر می‌رسید فاصله زیادی بین دو تیم وجود دارد اما بر خلاف انتظار، در عرض کمتر از 5 دقیقه، سه بار دروازه شهید شاملی فرو ریخت و پرسپولیس چهار بر سه پیش افتاد!
ابتدا یک ضربه پنالتی در دقیقه 8 و سپس دو گل متوالی از محمود رعیتی، بازیکن آماده تیم بهبهان در دقیقه 10 باعث شد تا کازرونی‌ها برای اولین بار در این مسابقه از حریف خود عقب بیفتند. اولین باری که آخرین بار نیز بود!
محمد صفری خیلی زود کار را به تساوی کشاند و در دقیقه 12 یک بازیکن تیم بهبهانی به دستور داور با دو دقیقه تعلیق مواجه شد تا حریف شش نفره به کار ادامه دهد. کازرونی‌ها از این فرصت بهترین استفاده را کردند و در همین دو دقیقه، توسط بهرام رستمی و مجتبی کرمیان به گل‌های پنجم و ششم دست یافتند. با پایان جریمه بازیکن بهبهانی، محمود رعیتی، گل پنجم تیمش را به ثمر رساند تا باز هم اختلاف به یک گل کاهش یابد.
در دقیقه 16 پس از اینکه محمد صفری در مصاف تک به تک با گلر بهبهانی ناکام ماند، در برگشت گل ششم و تساوی توسط بازیکنان پرسپولیس به ثمر رسید. 
یک دقیقه بعد، بهرام رستمی، گل هفتم شهید شاملی را به ثمر رساند و در ادامه، علی رحیمی دوبار پیاپی با واکنش‌های خوب خود مانع از گل هفتم پرسپولیس شد. 
در دقیقه 19 ضربه پنالتی به سود شهید شاملی اعلام شد و میثم نوروزی از فاصله هفت متری موفق به زدن گل هشتم تیمش شد.
یک دقیقه بعد، محمد ایوبی‌پور یکی از زیباترین گل‌های این دیدار را وارد دروازه بهبهان کرد تا برای اولین بار در این مسابقه، اختلاف دو تیم به سه گل افزایش یابد. بهبهانی‌ها بلافاصله یکی از گل‌ها را جبران کردند اما در دقیقه 21 دوباره با یک پنالتی و اخراج موقت بازیکنشان مواجه شدند. اما این بار میثم نوروزی نتوانست دروازۀ دروازه‌بان تازه وارد حریف را باز کند و نتیجه 9 بر 7 باقی ماند.
در دقیقه 22 برای اولین‌بار یکی از بازیکنان تیم شهید شاملی به نام مجتبی کرمیان با تعلیق دو دقیقه‌ای مواجه شد. بهبهانی‌ها از این فرصت استفاده کرده و به گل هشتم دست یافتند. 
در دقیقه 25 رضا شجاعی از فاصله‌ای دور و با ضربه‌ای سنگین گل دهم تیمش را وارد دروازه حریف کرد.
ثانیه‌هایی بعد، ایمان کوثری دروازه‌بان خوب تیم پرسپولیس بهبهان، در دو نوبت با واکنش‌هایی فوق‌العاده مانع از گلزنی نماینده فارس شد اما در ادامه، خطای پنالتی به سود شهید شاملی اعلام شد و این بار فرزاد رستمی گلزنی کرد تا حساب کار یازده بر هشت شود.
در دقیقه 26 اولین وقت استراحت فنی این مسابقه توسط بهبهانی‌ها درخواست شد و بلافاصله پس از به جریان افتادن بازی، این تیم توانست نهمین گل را وارد دروازه کند.
یک دقیقه بعد، میلاد مسائلی، بازیکن ملی‌پوش و چپ دست تیم خوزستانی، در یک ضد حمله سرعتی موفق به زدن گل دهم شد تا باز هم حساسیت زیادی بر این بازی حکمفرما شود.
اما در سه دقیقه پایانی، اوضاع به کلی متفاوت شد. امین رهسپار وقت استراحت فنی را تقاضا کرد و این اتفاق باعث شد که در سه دقیقه پایانی، سه بار دروازه خوزستانی‌ها باز شود.
ابتدا فرزاد رستمی از روی نقطه پنالتی، سپس محمد صفری روی یک ضد حمله و محمدعلی خواجه‌زاده نیز در آخرین ثانیه‌های نیمه نخست گلزنی کردند تا سی دقیقه اول با حساب 14 بر 10 به سود تیم شهید شاملی کازرون به پایان برسد.
مسعود ظهرابی، بازیکن سابق تیم ملی، سرمربی فعلی تیم ملی جوانان و همچنین سرمربی تیم پرسپولیس بهبهان، این امید را داشت که در نیمه دوم شاگردانش بتوانند فاصله گل‌ها را کاهش دهند اما باز هم این تیم شهید شاملی بود که در سه دقیقه ابتدایی نیمه دوم، توانست اتفاقات سه دقیقه انتهایی نیمه اول را تکرار کند.
در دقایق 32 و 33 میثم نوروزی، محمد ایوبی و فرزاد رستمی سه گل دیگر برای نماینده فارس به ثمر رساندند تا اختلاف به هفت گل افزایش یابد. در حقیقت در همین چند دقیقه ابتدایی نیمه دوم، تقریباً تکلیف برنده این دیدار
مشخص شد. اما در ادامه هم جذابیت‌های این دیدار حفظ شد.
ظهرابی بلافاصله پس از دریافت گل هفدهم، درخواست وقت استراحت فنی کرد و به محض از سرگیری مسابقه، گل یازدهم تیمش توسط بهنام گلایی به ثمر رسید. در دقیقه 35 میثم نوروزی گل هجدهم را وارد دروازه بهبهان کرد و یک دقیقه بعد کیوان رحیمی این گل را پاسخ داد.
در دقیقه 37 فرزاد رستمی بار دیگر از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد و دو دقیقه بعد نیز این اتفاق تکرار شد تا نتیجه 20 بر 12 روی اسکوربورد سالن نقش ببندد.
رضا شجاعی در ادامه گل بیست و یکم را هم به ثمر رساند و باز هم این بهنام گلایی بود که این گل را پاسخ داد.
در دقیقه 42 پس از اینکه علی رحیمی با واکنشی عالی مانع از گلزنی خوزستانی‌ها شد، محمد صفری پس از یک حرکت ترکیبی گلزنی کرد تا اختلاف به 9 گل افزایش یابد. صفری یک دقیقه بعد نیز روی یک ضد حمله موفق به گلزنی شد. 
بازیکنان شهید شاملی که به دلیل اختلاف ایجاد شده، کمی بی‌انگیزه شده بودند، در یک غفلت و تعارف ناخواسته باعث شدند تا گل چهاردهم وارد دروازه‌شان شود. 
در دقیقه 44 فرزاد رستمی ستاره این مسابقه با یک ضربه چیپ تماشایی گل بیست و چهارم را به ثمر رساند و دو دقیقه بعد نیز همین بازیکن چپ‌دست، یک گل دیگر را وارد دروازه بهبهانی‌ها کرد.
در ادامه بهبهان به گل‌های 15 و 16 نیز دست یافت اما یاسین کبیریان‌جو، بازیکن تنومند و تازه‌وارد شهید شاملی هر دو گل را در عرض چهار دقیقه پاسخ داد تا اختلاف به یازده گل برسد.
بهشاد فاتحی‌زاده، بازیکن کم‌سن‌و‌سال و ریزنقش شهید شاملی هم در این مسابقه به میدان رفت و با انگیزه بالای خود موفق به گلزنی شد.
دقیقه 57 گل هفدهم بهبهانی‌ها هم به ثمر رسید اما آنها نتوانستند از ضربه پنالتی که در دقیقه 59  نصیبشان شد استفاده کنند و ضربه بازیکن این تیم به تیر عمودی دروازه رحیمی برخورد کرد. 
محمدعلی خواجه‌زاده به مانند نیمه اول، آخرین گل تیمش را به ثمر رساند اما این آخرین گل بازی نبود. بهبهانی‌ها در فاصله کمتر از ده ثانیه به پایان مسابقه، گل هجدهم را وارد دروازه رحیمی کردند تا بازی با حساب 29 بر 18 به سود نماینده فارس به پایان برسد.
فرزاد رستمی با 8 گل، بهترین بازیکن این مسابقه بود. چهار گل او از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید. میثم نوروزی و محمد صفری هر کدام چهار بار، رضا شجاعی سه بار، بهرام رستمی، محمد ایوبی‌پور، محمدعلی خواجه‌زاده و یاسین کبیریان‌جو هر کدام دو بار و مجتبی کرمیان و بهشاد فاتحی‌زاده نیز یک بار برای نماینده استان فارس موفق به گلزنی شدند. همچنین نباید از درخشش خیره‌کننده علی رحیمی کازرونی، دروازه‌بان ملی‌پوش شهید شاملی به سادگی عبور کرد.
تیم شهید شاملی کازرون که فصل گذشته این رقابت‌ها را با کسب عنوان نایب قهرمانی به پایان رسانده بود، با این پیروزی قاطع نشان داد که در فصل جدید برای کسب عنوان قهرمانی به مسابقات آمده و حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. دور رفت مسابقات لیگ برتر هندبال ایران تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت و دوازده تیم حاضر در مسابقات، در دو گروه به رقابت خواهند پرداخت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی