[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

قرنطینه معتادان متجاهر مشکوک به کرونا، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور:
قرنطینه معتادان متجاهر مشکوک به کرونا

مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور درباره وضعیت واکسیناسیون آنفولانزای معتادان گفت: سازمان بهزیستی در زمینه اجرای دستورالعمل‌های مربوط به کرونا مطابق آنچه وزارت بهداشت اعلام کرده، عمل می‌کند؛ در زمینه واکسن آنفولانزا نیز هرطور که وزارت بهداشت از نظر اولویت‌بندی و شیوه‌نامه‌های اجرایی اعلام کند، عمل خواهد شد. فرید براتی سده در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام خبر فوق بیان کرد: طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر، حدود ۶۰ تا ۱۰۰هزار معتاد متجاهر در کشور وجود دارد و در سال جاری به‌طور کلی حدود ۲۵هزار و ۸۲۱ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده است. البته هنوز استان اصفهان گزارشی از میزان تعداد معتادان متجاهر دستگیرشده استان خود ارائه نکرده است.
وی ادامه داد: از حدود ۲۵هزار و ۸۲۱ معتاد متجاهر، ۲۰هزار و ۳۵ معتاد در مراکز ماده ۱۶ پذیرش شدند که در حال حاضر ۵۷۷ نفر از آنها در قرنطینه به سر می‌برند تا در صورت ابتلا به کرونا، علائم آنها در دوران قرنطینه بروز یابد و پس از آن اقدامات بعدی انجام شود. به گفته براتی، همچنین از حدود ۲۵هزار و ۸۲۱ نفر از معتادانی که در مراکز ماده ۱۶ پذیرش شدند، از حدود ۱۷هزار و ۴۰۰ نفر از آنها تست کرونا گرفته شده که جواب آزمایش ۶۱۶ نفر از آنها مثبت شده است. 
براتی با بیان اینکه در حال حاضر در ۲۲ مرکز ماده ۱۶ و بیش از ۵۵۰ مرکز اقامتی به معتادان متجاهر خدمات ارائه می‌شود، درباره واکسیناسیون آنفولانزای معتادان در کشور نیز توضیحاتی ارائه کرد و افزود: با توجه به اولویت‌هایی که وزارت بهداشت برای تزریق این واکسن اعلام کرده و همچنین محدودیت‌هایی که برای توزیع آن وجود دارد، سازمان بهزیستی در حال رایزنی با وزارت بهداشت است تا در صورت امکان در مراحل بعدی معتادان نیز در سهمیه دریافت واکسن آنفولانزا قرار گیرند. وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی در زمینه اجرای دستورالعمل‌های مربوط به کرونا مطابق آنچه وزارت بهداشت اعلام کرده، عمل می‌کند؛ در زمینه واکسن آنفولانزا نیز هرطور که وزارت بهداشت از نظر اولویت‌بندی و شیوه‌نامه‌های اجرایی اعلام کند، عمل خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی