[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

مخالفت با رهاسازی قیمت بلیت هواپیما، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه با رهاسازی قیمت بلیت هواپیما مخالف هستیم، گفت: در جلسه‌ای که بین همه ذی‌نفعان در این حوزه برگزار می‌شود، تکلیف نرخ بلیت هواپیما مشخص می‌شود اما باید به این نکته توجه کنیم که به مردم اجحاف نشود.
به گزارش ایسنا، طی روزهای گذشته با مشخص‌شدن نرخ بلیت هواپیما که از آبان‌ماه اجرایی می‌شود و به گفته انجمن شرکت‌های هواپیمایی، بین ۵۰ تا ۸۰ درصد به‌صورت میانگین نرخ بلیت هواپیما افزایش یافت و برخی قیمت‌ها تا حدود ۱۵۰ درصد نیز نسبت به قیمت گذشته یعنی خردادماه امسال رشد داشته است. حواشی‌ای به وجود آمده و صدای مسافران در این روز‌ها درآمده است.
در این راستا نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وزیر راه و شهرسازی مخالفت خود با افزایش قیمت بلیت هواپیما تا این اندازه را اعلام کردند.
تورج دهقانی زنگنه، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با ابلاغ دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا و الزام سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت‌های هواپیمایی جهت رعایت دستورالعمل مربوطه و کاهش ۴۰ تا ۵۰ درصدی ظرفیت پذیرش مسافر در پروازها از اول آبان‌ماه و همچنین افزایش نرخ ارز که موجب افزایش شدید هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی شده است، انجمن شرکت‌های هواپیمایی اقدام به افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی از اول آبان‌ماه سال جاری کرد. با توجه به قانون برنامه پنجم توسعه مبنی‌بر آزادسازی نرخ بلیت، سازمان هواپیمایی کشوری قانوناً اجازه ورود به بحث نرخ‌گذاری بلیت را ندارد. لیکن به دلیل افزایش بیش از اندازه قیمت بلیت، سازمان به این مسئله وارد و با دستور وزیر راه و شهرسازی مصوبه افزایش قیمت بلیت انجمن لغو شد. وی افزود: در حال حاضر نیز سازمان هواپیمایی کشوری با وجود مشکلات فراوان شرکت‌های هواپیمایی، در حال پیگیری، رایزنی و برگزاری جلسات با انجمن شرکت‌های هواپیمایی و نمایندگان این شرکت‌ها برای بررسی و تعیین قیمت تمام‌شده بلیت و جلوگیری از افزایش قیمت نامتعارف آن است. زنگنه تأکید کرد: قانوناً سازمان دخالتی در تعیین نرخ ندارد اما اگر قیمت‌ها رهاسازی شود، به آن ورود پیدا می‌کنیم و مخالف آن هستیم.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: اگر به‌عنوان مثال قیمت بلیت هواپیما حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کند، منطقی به نظر می‌رسد اما اگر افزایش قیمت‌ها به گونه‌ای باشد که رهاسازی تلقی شود، قطعاً سازمان هواپیمایی کشوری به آن ورود پیدا می‌کند؛ چراکه با اجحاف به مردم موافق نیستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی