[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

رئیس قوه قضائیه: با مقاومت حداکثری توطئه‌های دشمن نقش‌برآب می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس قوه قضائیه گفت: اگر به آموزه‌های دین و راهبرد مقاومت حداکثری توجه کنیم، همه توطئه‌های دشمن نقش‌برآب می‌شود.
به گزارش ایسنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، سیدابراهیم رئیسی در جلسه صبح دیروز شورای عالی قوه قضائیه، با تسلیت ایام رحلت جانسوز پیامبر اعظم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اظهار داشت: آنچه امروز برای سعادت دنیوی و اُخروی بشر پیش روی ما قرار دارد، حاصل تلاش‌ها و رنج‌هایی است که نبی مکرم اسلام(ص) متحمل شدند.
رئیس قوه قضائیه افزود: صبر و نرمش قهرمانانه امام حسن مجتبی(ع) و زمینه‌سازی آن حضرت برای حماسه حسینی و هجرت امام رضا(ع) از مدینه به طوس و تلاش‌های علمی آن حضرت، موجب حفظ دین و آموزه‌های دینی شد و تمدن رضوی در امتداد تمدن نبوی در منطقه ما شکل گرفته است.
رئیسی ادامه داد: امروز که نظام اسلامی در ایران مستقر شده و جامعه دینی شکل گرفته، مهم‌ترین مأموریت ما عمل به آموزه‌های دینی پیامبر اسلام(ص) و معارف اهل بیت(ع) و اعتلای جامعه اسلامی است و همه دشمنی‌ها و کینه‌توزی‌ها نیز برای مقابله با این حرکت است.
رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: دشمنان نظام اسلامی برای ضربه‌زدن به دین تلاش می‌کنند آموزه‌های دینی را در افکار عمومی مشوه جلوه دهند و برخی کشورها در منطقه که نام اسلام را هم یدک می‌کشند، ساقدوش دشمنان اسلام شده اند و دستشان در دست کسانی است که تا آرنج به خون کودکان و زنان مسلمان و تضییع حقوق انسان‌ها آلوده است.
رئیسی بر همین اساس به پیروان و دوستداران پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) تأکید کرد برای حفظ و تحکیم دین، به ارزش‌های دینی ازجمله اجرای عدالت و رعایت حقوق مردم و گره‌گشایی از کار آنها توجه ویژه داشته باشند و به‌دنبال تحقق احکام و مبنای دین باشند.
رئیس قوه قضائیه در ادامه سخنانش با اشاره به توطئه‌های دشمنان علیه نظام اسلامی اظهار داشت: اگر در برابر فشارهای دشمن که خودشان آن را فشار حداکثری توصیف کرده‌اند، به آموزه‌های دین و راهبرد مقاومت حداکثری توجه کنیم، همه توطئه‌های دشمن 
نقش‌برآب می‌شود. 
رئیسی افزود: هدف دشمن خدشه‌دارکردن نظام مقدس اسلامی و ایجاد نارضایتی و یأس در جامعه اسلامی و القای ناکارآمدی جمهوری اسلامی و کارگزاران نظام است؛ اما اگر مقاومت فعال و اقدام و عمل را سرلوحه قرار دهیم، قطعاً هدف شوم آنها تحقق نخواهد یافت. رئیس دستگاه قضا با اشاره به تحولات یک هفته اخیر آمریکا ازجمله موضع‌گیری سخیف دونالد ترامپ علیه کشورمان و تکرار تحریم‌های بانکی و اقدام دادگاه فدرال این کشور، هفته گذشته را «هفته جنون حکمرانی در آمریکا» توصیف کرد و این اقدامات را نشانگر ابتذال و انحطاط این رژیم دانست.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی