[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۰
  • دوره جدید

نظارت‌ها تشدید می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در یکصد و هشتاد و سومین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه ضمن تقدیر از همراهی مسئولان استانی و تصمیمات ستاد استانی مقابله با کرونا، خواستار ورود بیشتر فرمانداران شهرستان‌های استان و افزایش نظارت بر رعایت اصول بهداشتی از سوی شهروندان شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر مهرزاد لطفی با تأکید بر اینکه باید تدابیر لازم و تشدید نظارت‌ها در راستای رعایت اصول بهداشتی شهروندان در شهر پیش‌بینی شود، گفت: تصمیم‌گیری‌های کلان مسئولان و افزایش نظارت در راستای تأمین سلامت مردم در کنترل و پیشگیری از ابتلای افراد به بیماری کووید۱۹ بسیار تأثیرگذار است و مجموعه سلامت از تصمیمات مسئولان استانی و ستاد استانی مقابله با کرونا قدردانی و حمایت می‌کند.
دکتر لطفی ضمن بررسی آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبود یافته، روند خدمت‌رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.
بررسی شیوه عملی درمان مبتلایان در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با توجه به آخرین یافته‌های علمی جهان و بررسی پیش‌بینی نقاهتگاه‌ها و بیمارستان‌های پشتیبان در فارس از دیگر محورهای این نشست بود که با حضور رئیس دانشگاه مورد ارزیابی قرار گرفت. وی با توجه به کاهش دما و سرمای هوا در استان هشدار داد: خانواده‌ها باید از خود و اطرافیان بیش از پیش مراقبت کنند تا از ابتلای هرگونه بیماری به ویژه سرماخوردگی و آنفلوآنزا در ایام فصل سرما جلوگیری شود. دکتر عبدالرسول همتی دیگر عضو این نشست بود که درباره اقدامات در حال پیگیری حوزه بهداشت در راستای پیشگیری و مدیریت بحران کرونا در سطح استان گزارش داد و افزود: مرکز خدمات جامع سلامت «شیرعلی سلطانی» مستقر در قم‌آباد قصرالدشت و مرکز خدمات جامع سلامت «حُر بن ریاحی» مستقر در محله دهپیاله نیز دو مرکز ۱۶ ساعته درمان سرپایی کرونا در شیراز است که به دیگر مراکز اضافه شده است.  دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه نیز در این نشست با اعلام آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان‌های فارس، درباره شیوه خدمت‌رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان‌های شیراز و شهرستان‌های استان توضیحاتی ارایه داد. دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست به بیان توضیحاتی درباره اقدامات حوزه خود در راستای بسیج ملی مبارزه با کروناویروس در فارس پرداختند.
یکصد و هشتاد و سومین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز صبح روز، بیست و یکم مهر، در دفتر ریاست دانشگاه و با حضور معاونان، مدیران و مسئولان ارشد دانشگاه برگزار شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی