[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

فارس قرنطینه می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: با تصویب جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا محدودیت‌ها از چهارشنبه ۲۳ مهرماه در ۳۶ شهرستان آغاز خواهد شد و تا پایان هفته آینده ۲ آبان ادامه دارد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم‌پور گفت: با توجه به افزایش آمار مبتلایان و بستری بیماران کرونایی در استان، گرچه از نظر مراعات  پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و همچنین رسیدگی و مراقبت و درمان بیماران، استان اول کشور هستیم، ولی همچنان جزء ۴ استان با وضعیت نارنجی کشور هستیم در حالی‌که ۲۷ استان در وضعیت قرمز قرار دارند.
وی افزود: با تصویب جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا محدودیت‌ها از چهارشنبه ۲۳ مهرماه در ۳۶ شهرستان آغاز خواهد شد و تا پایان هفته آینده ۲ آبان ادامه دارد، بنابراین بازرسی و نظارت بر نحوه اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی واحد‌های صنفی، تولیدی، صنعتی، خدماتی، کارگاه‌های ساختمانی، طرح‌های عمرانی و ادارات تشدید می‌شود.
قاسم‌پور ادامه داد: مصادیق اعمال محدویت شامل دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، مدارش شبانه‌روزی، زبان‌سراها، کتابخانه‌ها و … است که این مراکز بایستی آموزش‌های خود را به‌صورت مجازی انجام دهند هرچند که ۸۰ درصد مدارس و سایر مؤسسات آموزشی، آموزش را مجازی ارائه می‌دادند.
وی بیان کرد: تا پایان هفته آینده دانشگاه‌ها، مدارس، استخر‌های سرپوشیده، سینما، تئاتر، موزه و باغ‌موزه‌ها، تالار‌های پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی و باشگاه‌های بدنسازی و برخی رشته‌های ورزشی مانند کشتی و کاراته و جودو و بازی‌های پربرخورد تعطیل هستند.
قاسم‌پورگفت: بر اساس مجوز ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و دستور استاندار فارس در سراسر استان استفاده از ماسک در ادارات برای کارکنان و مراجعان الزامی است.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: برگزاری هرگونه مراسم مذهبی، همایش، ختم، برنامه اجتماعی و فرهنگی ممنوع است.
وی گفت: مصوب شده تالار‌های پذیرایی، کافی‌شاپ‌ها، قهوه‌خانه‌ها از چهارشنبه به مدت ده روز تعطیل شوند و رستوران‌ها و فست‌فود‌ها و آب‌میوه و بستنی‌فروشی‌ها فقط به صورت بیرون بر ارائه خدمت کنند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا ادامه داد: اکیپ ویژه نظارت که از قبل راه‌اندازی شده بر وضعیت حمل و نقل عمومی، پایانه‌های مسافربری، بخش‌های اداری و غیراداری دستگاه‌های اجرایی به شدت نظارت خواهند داشت و با افراد و مدیران در هر پست و منصب که مصوبات ستاد استانی را رعایت نکنند برخورد قانونی می‌شود. وی تصریح کرد: این برنامه با همکاری بازرسی استانداری فارس، واحد بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی، اتاق اصناف، سازمان صمت، شهرداری، تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی اجرا می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی